wróć do listy

Zdobyliśmy uprawnienia na pakowanie wyrobów farmaceutycznych!

Zdobyliśmy uprawnienia na pakowanie wyrobów farmaceutycznych!

Valuepack ma dwie siedziby – pracujemy w Polsce i w Holandii. W obu tych zakładach zajmujemy się pakowaniem – w Polsce produktów spożywczych oraz wyrobów medycznych, a w Holandii tylko medycznych. Od sierpnia 2019 r., w naszym zakładzie w Holandii pakujemy również wyroby farmaceutyczne!

Pakowanie wyrobów medycznych a farmaceutycznych

Jaka jest różnica między wyrobami medycznymi a farmaceutycznymi? Pakowanie obu rodzajów produktów wymaga spełnienia niezwykle rygorystycznych wymogów i standardów związanych z zachowaniem czystości. To dlatego stworzyliśmy clean roomy i pomieszczenia czyste, które stosują się do norm. Różnica między wyrobami medycznymi a farmaceutycznymi polega jednak na tym, że te warunki spełnione dla tych drugich wymagają specjalistycznej kontroli z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Dobra praktyka produkcyjna w Valuepack

Uprawnienia do pakowania wyrobów farmaceutycznych otrzymaliśmy razem z licencją GMP (z ang. Good Manufacturing Practice – Dobra praktyka produkcyjna). Dołączył on do naszych dotychczasowych wymogów jakości ISO i podniósł możliwości produkcyjne naszej fabryki w Holandii na nowy poziom.

Między certyfikatem ISO a GMP jest taka różnica, że pierwszy jest dobrowolny, a drugi wymaga przejścia kontroli urzędowej. Dopiero po otrzymaniu pozytywnej oceny Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego można rozpocząć pakowanie wyrobów farmaceutycznych. – Wyjaśnia Natalia Dubiel.

W jaki sposób GMP rozwinęło nasz zakład w Holandii? Odpowiedzi również udziela Natalia:

W Valuepack mamy jeden system zarządzania jakością, jedną dokumentację. Kiedy więc implementowaliśmy wymogi farmaceutyczne narzucone rzez GMP, musieliśmy również zmienić zasady zarządzania jakością dla wyrobów medycznych.

Nowe standardy na razie tylko w Holandii

Uzyskanie pozwolenia do pakowania wyrobów farmaceutycznych to nasz ogromny sukces! Cieszymy się, że nasi klienci otrzymają dodatkową usługę, a my będziemy w stanie zapewnić im jeszcze lepszą jakość realizacji zamówień.

Czy normy GMP będziemy implementować również w Polsce? Póki co, w naszym zakładzie w Szprotawie planujemy rozwijać usługi związane z pakowaniem wyrobów medycznych. Nie wykluczamy jednak, że w najbliższych latach pojawi się potrzeba zaimplementowania tych standardów również w polskim zakładzie. W końcu kierunki rozwoju często wskazują nam oczekiwania i potrzeby naszych klientów.

następne artykuły

Od managera do dyrektora zarządzającego – rozmowa z Natalią Zaciek

Od managera do dyrektora zarządzającego – rozmowa z Natalią Zaciek

wiecej
Więcej
Pasje pracowników: Klimatyczne fotografie Patrycji

Pasje pracowników: Klimatyczne fotografie Patrycji

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl