wróć do listy

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

Z przyjemnością informujemy, że nowy zakład Valuepack, znajdujący się w Wiechlicach koło Szprotawy, został nominowany przez Lubuską Izbę Budownictwa do corocznej nagrody Lubuski Mister Budowy. Nasza nowoczesna siedziba będzie konkurowała z najbardziej innowacyjnymi budynkami województwa lubuskiego!

Lubuski Mister Budowy – 26 lat tradycji

Konkurs organizowany jest od 1994 r. przez Lubuską Izbę Budownictwa – organizację samorządu gospodarczego, zrzeszającą lokalne podmioty sfery budownictwa oraz związanych z nim usług. Misja Izby wiąże się z realizacją trzech konkretnych celów:

  • reprezentacji i ochrony interesów gospodarczych członków izby (w tej chwili jest w niej zrzeszonych 54 reprezentantów branży budowlanej),
  • kształtowania zasad rzetelnego działania, etyki zawodowej i uczciwości kupieckiej,
  • pomocy w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, organizacyjnych i prawnych.

Przeczytaj również: Zobacz wnętrze Valuepack

Lubuski Mister Budowy wspiera te wartości. Celem konkursu jest zachęcenie inwestorów do stałego podnoszenia jakości budownictwa, zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji. Nagrody i wyróżnienia w postaci Laurów Lubuskich Misterów Budowy są wręczane podczas corocznej, październikowej Lubuskiej Gali Budownictwa. Otrzymują je najsolidniejsi inwestorzy, projektanci i wykonawcy z całego regionu. Do tej pory odbyło się 15 edycji Gali.

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

 

Valuepack w konkursie na Lubuskiego Mistera Budowy

Co sprawia, że nasz nowy zakład kwalifikuje się do tak prestiżowej nagrody? Kilka elementów. Projektując i budując siedzibę Valuepack zadbaliśmy o innowacyjne rozwiązania, które nie tylko dostosowują nasz budynek do specyficznych warunków, jakich wymaga od nas branża. Myśleliśmy też o udogodnieniach dla naszych pracowników, a także o rozwiązaniach zapewniających dbałość o środowisko naturalne.

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

W realizacji tej inwestycji wspierała nas firma Perbud Sp. z o.o., nasz zaufany partner, który sprawił, że budowa – mimo kilku drobnych przeszkód formalnych – przebiegła szybko i sprawnie. Solidność, terminowość i dbałość o wysoką jakość były dla nas priorytetami przy wyborze partnera i dzisiaj możemy powiedzieć, że firma Perbud spełniła te oczekiwania w 100%.

Przeczytaj również: Postępy na placu budowy – instalacje już gotowe!

Nasz budynek wyposażyliśmy w nowoczesny system klimatyzacji o bardzo wysokim standardzie. Zapewnia on stałą temperaturę w każdym pomieszczeniu, a także cykliczną rotację powietrza, znajdującego się w pomieszczeniach czystych. Oczyszczanie powietrza wspiera zestaw filtrów HEPA o najwyższej skuteczności, eliminujących wszelkie pyły, kurz, a także bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów.

Przeczytaj również: Ekologiczne rozwiązania w Valuepack

Na terenie zakładu zainstalowaliśmy czujniki ruchu, które pozwalają nam ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Sterują one światłem w pomieszczeniach i gaszą je, jeżeli detektory nie odnotują ruchu. Podobny mechanizm posiada system klimatyzacji i wentylacji. Wyłączają się ona na weekend i uruchamiają odpowiednio wcześnie, przed rozpoczęciem pracy w zakładzie.

Ważną innowacją są także drzwi szybko podnoszące się, tzw. speed door, które ograniczają dostawanie się do zakładu pyłów, insektów i zanieczyszczeń. Dbają także o utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu.

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

Rok w nowym zakładzie

W połowie sierpnia minie rok odkąd jesteśmy już w naszej nowej siedzibie. Jak zmieniła ona naszą pracę? Na to pytanie odpowiemy niebawem w naszym rocznicowym cyklu, który możecie śledzić na naszym profilu Facebookowym. Do zobaczenia!

Przeczytaj również: Valuepack w nowej siedzibie

następne artykuły

Oświadczenie ws. pracownicy zarażonej koronawirusem

Oświadczenie ws. pracownicy zarażonej koronawirusem

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl