wróć do listy

Wspólnie pomagamy! Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka

Wspólnie pomagamy! Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym szczególnie myślimy o pomocy innym. W Valuepack wzięliśmy udział w wyjątkowej akcji Szlachetna Paczka i wspólnie przygotowaliśmy podarki dla wybranej rodziny z okolicy. Zobacz, jak przebiegały przygotowania do finału akcji i jak na niespodziankę zareagowała rodzina.

Wspólne pakowanie prezentów

W tym roku wybraliśmy trzyosobową rodzinę – Panią Małgorzatę z małym synkiem oraz mamą Zofią. Familia utrzymuje się z przyznanych zasiłków oraz renty, jednak po odliczeniu kosztów związanych z opłatami i lekami, na życie zostaje naprawdę niewiele. Chcieliśmy, by ten okres był dla rodziny radosny i przynosił nadzieję na lepsze czasy.

Do kartonów spakowaliśmy najpotrzebniejsze środki czystości oraz długoterminową żywność – cukier, ryż, mąkę, a także mleko i słoiczki dla małego Adama. Najpilniejszą potrzebą był jednak węgiel – w obecnej sytuacji rodzina nie mogła pozwolić sobie na zakup opału. Wśród prezentów znalazła się również wymarzona sokowirówka, dzięki której cała trójka będzie mogła cieszyć się ze świeżych i zdrowych napojów.

Weekend Cudów – wręczenie prezentów

Ze względu na pandemię, przekazaniem prezentów zajmują się wolontariusze. Po Weekendzie Cudów otrzymaliśmy krótką relację ze spotkania z rodziną.

Pani Małgorzata opiekowała się synkiem, kiedy ją odwiedziliśmy. Widok pierwszych paczek zmieszał panią Małgorzatę, nie mogła uwierzyć, że prezentów ciągle przybywa. Pani powtarzała: „Adaś zobacz to wszystko dla Ciebie” nie sądziła, że w paczkach są prezenty również dla niej i dla mamy. Razem z synkiem i wolontariuszami zaczęła otwierać paczki, a na jej twarzy pojawiał się coraz większy uśmiech. Największą paczką była ta, która zawierała sokowirówkę, kiedy pani zobaczyła zawartość zaczęła płakać i przytulać wolontariuszy. Jej radość jest nie do opisania. Pani Zofii nie było w domu podczas naszej wizyty, ale zadzwoniliśmy przekazać wiadomość, iż czekają na nią prezenty była bardzo wzruszona, słysząc, że w domu czeka nowa kurtka i buty. Na koniec wizyty pani Małgorzata zapowiedziała, że przy kolejnej wizycie będzie czekał na wolontariuszy świeży sok, a w domu będzie ciepło, bo mają czym palić w piecu.

Przeczytaj również: Kilometry od Serca dla bezdomnych zwierzaków

Podziękowania dla pracowników Valuepack

Dziękujemy wszystkim pracownikom zaangażowanym w organizację prezentów dla rodziny w ramach Szlachetna Paczka. Cieszymy się, że wyznajemy podobne wartości i jesteśmy w stanie razem pracować na wspólny cel. Dobrze mieć Was w zespole!

Na koniec zachęcamy do przeczytania podziękowań od wolontariusza współpracującego z nami przy wyborze rodziny i dostarczaniu prezentów:

Współpraca z tak zaangażowanymi darczyńcami była czystą przyjemnością, pomoc, jaka została przekazana pozwoliła rodzinie uwierzyć w drugiego człowieka, dać wiarę w lepsze jutro. Paczka dała chwilę wytchnienia od codziennych zmartwień. Każdy z członków rodziny poczuł się doceniony i ważny, a widok uśmiechniętej pani Małgorzaty był najlepszym podziękowaniem. Dziękuję za współpracę każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego, aby weekend cudów mógł być tak magicznym dniem. Życzę zdrowych, wesołych świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Dziękujemy, że towarzyszycie nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu! 

następne artykuły

Jak wygląda praca pracownika produkcji w Valuepack?

Jak wygląda praca pracownika produkcji w Valuepack?

wiecej
Więcej
Praca w Valuepack – zobacz, kogo właśnie szukamy!

Praca w Valuepack – zobacz, kogo właśnie szukamy!

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl