wróć do listy

Valuepack w nowej rzeczywistości. Podsumowanie roku 2020

Valuepack w nowej rzeczywistości. Podsumowanie roku 2020

Pandemia bardzo nas doświadczyła, szczególnie na samym początku. Musieliśmy wstrzymać produkcję, dostosować się do nowych warunków pracy i przede wszystkim podjąć działania, zapewniające naszym pracownikom bezpieczeństwo oraz zdrowie. Nie poddaliśmy się jednak, a niespodziewane wyzwania wkrótce przerodziły się w nowe szanse i możliwości rozwoju. Rok 2020 kończymy z sukcesami na koncie i pozytywnym nastawieniem na przyszłość. Zobacz, jak mijał nam czas zmagań z pandemią.

Trudny początek roku – koronawirus w zakładzie Valuepack

Pierwszy miesiąc pandemii był najcięższy. Podobnie jak inne duże firmy produkcyjne, wdrażaliśmy nowe procedury i rozwiązania, podjęliśmy wyzwanie związane z pracą zdalną, zmagaliśmy się z niestabilną sytuacją w branży. Dodatkowym ciosem było przedostanie się koronawirusa do zakładu. Zareagowaliśmy od razu, ściśle stosując się do wytycznych sanepidu i decydując się na całkowitą transparentność – wszystkie informacje publikowaliśmy na naszej stronie oraz na profilu facebookowym, udzielaliśmy wywiadów i upewnialiśmy się, że nasi pracownicy w każdej chwili wiedzą, co dzieje się w firmie.

O tym niełatwym okresie opowiada Przemysław Karolewicz, Pełnomocnik ds. HR i Administracji:

 

Trudne doświadczenia sprawiły, że jako jeden z pierwszych dużych zakładów stworzyliśmy procedury, które umożliwiły nam szybkie i sprawne poradzenie sobie z wirusem. Naszą wiedzę postanowiliśmy przekazywać dalej, by pomóc innym firmom lepiej przygotować się na takie wyzwanie i udzieliliśmy wywiadu dla “Biznesu Lubuskiego”, który możesz przeczytaj tutaj: Biznes a koronawirus.

Później było już tylko lepiej. Poza opanowaniem sytuacji w zakładzie i zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa u naszych pracowników, ruszyliśmy z działaniami biznesowymi i nie tylko. Zobacz listę naszych sukcesów w 2020 roku.

Uruchomienie w Holandii siostrzanej spółki Bluecollar

Pracując dla branży medycznej i farmaceutycznej, doskonale wiemy, jak ważna jest wyspecjalizowana kadra operatorów medycznych. Postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, by szkolić osoby, zatrudnione w placówkach naszych klientów. Oferujemy w ten sposób kompleksową usługę dla firm, działających w branży medycznej i farmaceutycznej.

Posłuchaj i dowiedz się więcej o naszej spółce Bluecollar (by zobaczyć polskie tłumaczenie, włącz w ustawieniach filmu napisy):

Certyfikaty bezpieczeństwa i jakości TÜV Rheinland Polska

W naszej branży obostrzenia są standardem, a zapewnianie jakości naszej pracy i produktów certyfikatami – niezbędnym elementem codzienności. Dlatego kolejnym dużym sukcesem było przejście audytu firmy TÜV w naszym nowym zakładzie.

Wraz z tymi certyfikatami nasi klienci oraz partnerzy otrzymali potwierdzenie, że usługi Valuepack wyróżnia bezpieczeństwo oraz wysoka jakość. Dla nas oznacza to lepszą konkurencyjność i zdobycie przewagi marketingowej, a także zwiększenie wiarygodności usług Valuepack oraz pracy naszych pracowników.

Obejrzyj i dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i jakości w naszym zakładzie:

Rozwój biznesowy i produkcyjny

Jednak dokumenty i certyfikaty to nie wszystko. Za nimi idzie faktyczny wzrost, który jako firma w 2020 roku odnotowaliśmy zgodnie z naszymi założeniami. Zaczynaliśmy ten rok z trzema kluczowymi klientami w Holandii i czterema w Polsce, a kończymy – z pięcioma klientami w holdenderskim oddziale i ośmioma w zakładzie w Wiechlicach.

Oprócz tego zdecydowaliśmy się także na rozbudowę naszej produkcji. Poza mniejszymi inwestycjami, obejmującymi wagi, taśmy, podajniki oraz wózki elektryczne wysokiego składowania, rozbudowaliśmy naszą produkcję o sześć nowych urządzeń. To część naszego większego planu rozwoju i automatyzacji, o którym więcej przeczytasz we wpisie: Automatyzacja produkcji w Valuepack – od ręcznego pakowania do pakujących robotów.

Nowa ciężarówka i firma transportowa

Ważnym krokiem z biznesowego punktu widzenia była zmiana firmy transportowej, która pokonuje europejskie trasy, dostarczając zapakowane produkty spożywcze, medyczne i farmaceutyczne dla naszych klientów. Nie dość, że zmieniliśmy partnera, nasz szyld Valuepack widnieje teraz na najnowocześniejszej ciężarówce, zapewniającej bezpieczeństwo kierowcy i bardziej ekologiczne przejazdy.

nowa ekologiczna ciężarówka Valuepack Volvo

Więcej o tej inwestycji przeczytasz we wpisie: Nowa ciężarówka Valuepack już na trasie

Nowy bus dla pracowników

W 2020 roku zadbaliśmy jednak nie tylko o transport pakowanych produktów. Ułatwiliśmy także przejazdy do pracy naszym pracownikom, zamieszkującym trasę Nowe Miasteczko – Szprotawa. Kilkuosobowy bus zapewnia lepszy komfort podczas dojazdów do zakładu w Wiechlicach i umożliwia darmowe docieranie do pracy w dogodnych godzinach.

bus pracowniczy valuepack

Dowiedz się o nim więcej: Nowy bus dla pracowników Valuepack

Ta inwestycja była dla nas bardzo istotna, ponieważ pracowników dojeżdżających do naszego zakładu jest bardzo dużo. W związku ze wzrostem zatrudnienia, który w Valupack trwa już od kilku miesięcy, pracowników tylko przybyło. Oprócz busa mogą oni korzystać także z innych udogodnień, jak dodatek na dojazdy do pracy czy możliwość dostosowania grafiku pracy tak, by można było dojeżdżać wspólnie z innymi pracownikami.

Udogodnienia dla pracowników w zakładzie

Bus to nie jedyna inwestycja, na którą zdecydowaliśmy się z myślą o pracownikach. W sierpniu minął rok odkąd pracujemy w nowym zakładzie w Wiechlicach i od czasu przeprowadzki zbieraliśmy sugestie, co należałoby w nim udoskonalić, by pracowało się lepiej. Wybór padł na upiększenie terenu zewnętrznego. Działania objęły: wybudowanie altanki, umożliwiającej spędzanie przerwy na świeżym powietrzu, stworzenie stacji z zadaszeniem na rowery dla pracowników dojeżdżających do pracy jednośladem, zagospodarowanie terenów zielonych.

Valuepack zakład w Wiechlicach

Chociaż przed nami zima i spędzanie czasu na zewnątrz raczej nie będzie popularne w najbliższych tygodniach, to liczymy, że wiosną i latem nasi pracownicy będą mogli korzystać z tych zmian w pełni.

Zdobycie nagrody Mister Budownictwa

Skoro o naszym nowym zakładzie mowa, to oczywiście nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć innego istotnego sukcesu – otrzymania nagrody Mister Budownictwa w konkursie Lubuski Mister Budowy. To wyróżnienie było zwieńczeniem lat ciężkiej pracy i wyzwań, związanych z powstaniem naszego nowoczesnego budynku.

Valuepack nagrodzone w konkursie Lubuski Mister Budowy!

Kapituła doceniła jego funkcjonalność oraz innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nam lepiej wykonywać naszą pracę, ale także zapewnić naszym pracownikom dużo wyższy komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków. Cieszymy się, że mogliśmy zasilić grono nagrodzonych w tak prestiżowym plebiscycie i potwierdzić w ten sposób, jak zaawansowanym technologicznie budynkiem jest nasz zakład.

Dowiedz się więcej: Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

Utrzymanie zatrudnienia

Niewątpliwie naszym największym sukcesem było jednak utrzymanie zatrudnienia i zapewnienie naszym pracownikom komfortowych i stabilnych warunków pracy. Wyzwania i nowe możliwości 2020 roku spowodowały, że nie tylko nie redukowaliśmy etatów, ale także stwarzaliśmy nowe miejsca pracy. Ten rozwój trwa do dziś, a rekrutacja nie ustaje. Jeśli uważasz, że jesteś w stanie pomóc nam w rozwoju, wyślij nam swoje CV na adres hr@valuepack.nl i powiedz, w jakim obszarze działasz. Być może rok 2021 spędzimy razem?

następne artykuły

Kilometry od Serca – zbliżamy się do II progu!

Kilometry od Serca – zbliżamy się do II progu!

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl