wróć do listy

Valuepack na Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2022

Valuepack na Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2022

W Valuepack lubimy wykorzystywać każdą sytuację do szukania inspiracji i wymiany doświadczeń z lokalnymi przedsiębiorcami. Właśnie dlatego nasz przedstawiciel pojawił się na Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2022.

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2022

Tegoroczna edycja Kongresu była odpowiedzią na wyzwania i problemy wynikające z trudnej sytuacji na świecie. Poruszane tematy krążyły wokół rosnącej inflacji i kondycji polskich firm, sytuacji na rynku pracy oraz kryzysu energetycznego. Te zagadnienia nie omijają także nas. Na Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2022 pojawił się Przemysław Karolewicz, Pełnomocnik ds. HR i Administracji w Valuepack. Jak ocenia wydarzenie i które z tematów przykuły najbardziej jego uwagę?

Takie wydarzenia są zdecydowanie potrzebne na lokalnym rynku. To okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego, pogłębić swoją wiedzę i zdobyć nowe kontakty z innymi przedsiębiorcami czy podmiotami. Poznajemy nowe osoby, dzięki czemu łatwiej nam się wspierać czy wymieniać poglądami i pomysłami.

Nas, jako Valuepack, interesowały przede wszystkim kwestie energetyczne oraz odnawialne źródła energii. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawych występów panelowych przez pierwsze dwa dni Kongresu. Z racji tego, że opiekuję się także działem HR, interesował mnie szczególnie trzeci dzień poświęcony rynkowi pracy oraz prawu pracy.

Interesujące okazały się wykłady naukowców z zakresu analiz dotyczących zużycia węgla i przyszłości energetycznej. Kongres odpowiadał na wiele pytań pojawiających się w kontekście aktualnej sytuacji gospodarczej i energetycznej w naszym kraju. Wiele wykładów skupiało się na pompach ciepła, energii odnawialnej, produkcji wodoru. Poznanie praktycznego zastosowania tych rozwiązań i kwestii merytorycznych to dobra lekcja. Szczególnie istotny był dla nas fragment o elektromobilności, którą wprowadzamy do Valuepack.

Przeczytaj wpis: Elektromobilność w Valuepack

 

Więcej o Kongresie Gospodarczym Lubuskie przeczytasz na https://kongres.lubuskie.pl/aktualnosci/

następne artykuły

Początki na stanowisku Junior Supply Chain Specialist. Rozmowa z Nikolą Błaszczyńską.

Początki na stanowisku Junior Supply Chain Specialist. Rozmowa z Nikolą Błaszczyńską.

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl