wróć do listy

Supply Chain Leader – czym zajmuje się osoba na tym stanowisku?

Supply Chain Leader – czym zajmuje się osoba na tym stanowisku?

Monika Skórska pracuje w Valuepack dokładnie dwa lata. Zasila nasz zespół zajmujący się planowaniem procesu produkcji i transportu. Co dokładnie należy do jej obowiązków na stanowisku Supply Chain Assistant?

W jaki sposób trafiła pani do Valuepack? Jak przebiegał proces rekrutacji?

Ogłoszenie znalazłam na stronie firmy, zaniosłam CV i zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Odbyłam dwie rozmowy. Po pierwszej rozmowie wstępnej zostałam zaproszona na kolejną. Ta obyła się w języku angielskim, aby sprawdzić mój poziom komunikowania się w tym języku. Jest to niezbędna umiejętność przy współpracy z klientem zagranicznym. Udało się, dostałam pracę!

Jakie obowiązki wiążą się ze stanowiskiem, które pani wykonuje?

Pracuję na stanowisku Supply Chain Assistant. Nasz dział zajmuje się planowaniem procesu produkcji oraz transportów. Planem produkcyjnym zajmuje się głównie Kuba. Moim głównym zadaniem jest planowanie transportów z gotowym produktem do klienta, a także planowanie transportów z komponentami do nas, aby zachować ciągłość produkcji. Dodatkowo zajmuję się nadzorowaniem stanów magazynowych, dbam o to, aby w systemie znajdowały się rzeczywiste stany, jakie mamy w naszym magazynie. Wiąże się to także z kontrolowaniem dokumentacji wystawianej przez produkcję po zakończeniu danego zamówienia.

Czy to nudne zajęcie?

Zdecydowanie nie! Bywa tak, że każdy dzień jest inny i przynosi nowe wyzwania. Niestety nie da się przewidzieć pewnych sytuacji związanych z transportem. Wystarczy jeden korek na drodze i cały plan trzeba układać od nowa. Musimy wtedy działać szybko, tak żeby nie dopuścić do żadnych opóźnień. Aby klient dostał zamówienia na czas, a produkcja stale była zaopatrzona w niezbędne komponenty.

Co lubi pani w swojej pracy?

Lubię przede wszystkim to, że nie jest to praca monotonna. Można się tu naprawdę dużo nauczyć. Poznać ciekawe i doświadczone osoby. Mimo problemów, które czasem się pojawiają, satysfakcja po rozwiązaniu ich jest ogromna.

Czy są zadania lub rzeczy, których nie lubi pani na tym stanowisku?

Raczej nie. Praca jest ciekawa i przynosi mi dużo satysfakcji.

Czy są obszary, w których chciałaby się pani rozwijać w przyszłości? Czy Valuepack oferuje takie możliwości?

Jak najbardziej firma oferuje takie możliwości. Ja zaczynałam od papierkowej pracy, aby nauczyć się, jak funkcjonuje firma, poznać procesy produkcji, produkty, jakie firma oferuje. W tej chwili planuję wszystkie transporty, także jest to dla mnie duży krok do przodu i myślę, że w tym kierunku chciałabym się rozwijać. W zastępstwie zajmuję się także planowaniem produkcji, co na pewno nie jest łatwym zadaniem, ale jest bardzo ciekawe i w tym kierunku chciałabym także poszerzyć swoją wiedzę.

Co doradziłaby pani osobom, które chcą rozwijać się w dziedzinie zaopatrzenia i logistyki? Jakie umiejętności są istotne?

Na pewno trzeba być systematycznym i zaangażowanym w to, co się robi. Trzeba być przygotowanym na nagłe zmiany, więc umiejętność szybkiego działania i szybkiego podejmowania decyzji jest bardzo ważna. Przyda się też elastyczność w myśleniu oraz działaniu i komunikatywność. Podstawą jest też znajomość języka, w moim przypadku języka angielskiego.

Czy poleciłaby pani pracę w Valuepack?

Jak najbardziej. Firma jest przyjazna dla pracownika i ciągle się rozwija. Oferuje też szereg dodatków dla pracowników. Pracując tutaj można się wiele nauczyć i rozwinąć swoje umiejętności.

 


Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Sprawdź aktualne oferty pracy w Valuepack lub wyślij swoje CV na adres hr@valuepack.nl.

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl