wróć do listy

Studenci z WSB w Valuepack

Studenci z WSB w Valuepack

W piątek, 28 lutego br., odwiedzili nas studenci z Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia z kierunku logistyka. Do spotkania doszło z inicjatywy tych młodych, ambitnych osób, które współtworzą koło biznesowo-naukowe Ice Breaker.

Jak Wrocław trafił do Szprotawy

Organizację spotkania ułatwiła znajomość profesora wrocławskiej uczelni – dr. hab. Joosta Platje – z właścicielem zakładu Valuepack, Theo Snoek. Był on już naszym gościem w siedzibie przy ul. Prusa i – jak sam twierdzi – bardzo interesowała go nasza nowa siedziba.

Byłem ciekawy jak to wygląda. Byłem tutaj w lipcu, ale wtedy wszystko było jeszcze puste. Podczas spotkania panie z Valuepack opowiedziały o tym jak to wszystko funkcjonuje, jakie były wyzwania i problemy. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem – powiedział nam prof. WSB dr hab. Joost Platje.

Do siedziby w Wiechlicach nie miał daleko prezes koła Ice Breaker, Bartosz Sokołowski, student pierwszego roku logistyki. Okazało się, że na co dzień mieszka w Szprotawie. Jak ocenia wizytę w Valuepack?

Bardzo się cieszę, że mogłem poznać ten zakład z własnej ziemi. Mieszkając tutaj nie miałem nigdy okazji zajrzeć do środka, a teraz taka możliwość się pojawiła. Dużo słyszałem o tej firmie, obserwuję też jej profil na Facebooku i jestem naprawdę mile zaskoczony. Nie spodziewałem się, że skala działania firmy jest tak duża, że korzysta z tak nowoczesnych technologii.

Bartka również zainteresował temat naszej przeprowadzki:

Przeprowadzka do nowego budynku robi wrażenie. Zupełnie zmieniła ona skalę działania, również na rynku lokalnym, co sprawia, że firma zyskuje coraz bardziej na opiniach tutaj w regionie, wśród mieszkańców.

Spytaliśmy Bartka także o to, co takie wizyty dają jemu i jego kolegom ze studiów:

Przede wszystkim staramy się zawsze łączyć naukę z praktyką. Taka wizyta w zakładzie jest dla nas możliwością zobaczenia tego, czego uczymy się na co dzień. Na przykład, uczymy się o konkretnych procesach, a następnie jedziemy do zakładu i widzimy to na żywo. Zupełnie inaczej przyswaja się taką wiedzę. Mamy też informację jak wygląda rynek pracy. To jest bardzo istotne, bo po ukończeniu studiów na ten rynek musimy przecież wejść. Mamy już jakieś kontakty, jakieś doświadczenie, wiemy, czego szukać, co nam się bardziej podoba. Jest to więc świetny sposób na to, żeby połączyć studiowanie z praktyką.

Valuepack dla studentów

W jaki sposób studenci WSB mogli skorzystać z tego spotkania? Jak się okazało, mieli mnóstwo pytań, na które mogliśmy w luźnej atmosferze odpowiedzieć i szerzej omówić. O co pytali nas studenci? Katarzyna Ciukowska z działu HR wylicza:

Głównie o rozwiązania produkcyjne, logistyczne, ale też o personel, pozyskiwanie pracowników. Studenci byli zainteresowani całym zakładem i sposobem jego funkcjonowania. Pytania były bardzo ciekawe, podobnie jak reakcje na nasze odpowiedzi. Uczestnicy spotkania z łatwością wyłapywali pewne “smaczki” z tego, co mówiliśmy. Widać, że są to już ukierunkowane osoby, posiadające konkretną wiedzę i mocno wyspecjalizowani.

W jaki sposób Valuepack może korzystać z podobnych wizyt?

To dobry sposób na ciekawą wymianę informacji, nawiązania współpracy z uczelnianym kołem naukowym w zakresie stażów, wakacyjnych praktyk czy po prostu pracy – odpowiada Katarzyna Ciukowska.

Zobacz jak przebiegało nasze spotkanie ze studentami:

następne artykuły

Od managera do dyrektora zarządzającego – rozmowa z Natalią Zaciek

Od managera do dyrektora zarządzającego – rozmowa z Natalią Zaciek

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl