wróć do listy

Przyjdź na praktyki do Valuepack

Przyjdź na praktyki do Valuepack

Praktyki zawodowe to ważny krok na drodze budowania swojej przyszłej kariery. Bez względu na to, czy wymaga ich Twoje szkoła lub uczelnia czy chcesz samodzielnie podjąć się pracy w trybie praktyk, zawsze jest to dobry sposób na zdobycie pierwszych doświadczeń. Zobacz, co możesz zyskać odbywając praktyki w Valuepack.

Praktyki zawodowe – sprawdź się w pracy

Zacznijmy jednak od plusów samych praktyk. Zachęcamy do nich nie tylko uczniów i studentów, którzy muszą odbyć je, by zaliczyć semestr lub rok. Pamiętaj, że praktyki zawodowe czy staż możesz odbyć niezależnie od instytucji edukacyjnych. Wystarczy, że znajdziesz firmę, która podejmie się opieki nad Tobą i Twoimi umiejętnościami.

Co możesz zyskać dzięki takiemu doświadczeniu? Zalet jest wiele. Na praktykach dowiesz się:

  • jak funkcjonuje firma czy zakład produkcyjny,
  • czego wymaga się od osób na konkretnych stanowiskach,
  • jak zdobywać umiejętności w określonym obszarze,
  • jak wygląda hierarchia w firmie i do kogo możesz się zwrócić z określonym problemem.

Zyskasz także wiele korzyści dla siebie:

  • dowiesz się, jaki tryb pracy odpowiada Tobie najbardziej,
  • poznasz lepiej własne umiejętności, które będzie z Tobą rozwijał opiekun praktyk,
  • zdobędziesz pierwsze doświadczenia w pracy, którymi warto pochwalić się w CV,
  • znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące pracy zawodowej.

Praktyki w Valuepack – co możesz zyskać

W Valuepack chętnie przyjmujemy młode osoby, które chcą poznać nasz zakład i zdobyć zawodowe doświadczenia. Zawsze jednak upewniamy się, czy będziemy mieli wystarczające zasoby i czas, który należy poświęcić uczniom lub studentom, nastawionym na rozwijanie swoich umiejętności. Dlatego zgłaszając się na praktyki, poinformuj nas, jaki okres praktyk Cię interesuje i ile dni oraz godzin jesteś w stanie nam poświęcić.

Co konkretnie oferujemy poza korzyściami, które wymieniliśmy wyżej? Oto kilka z nich:

1. Duży wybór obszarów kształcenia

Praktykantom udostępniamy bardzo różne obszary, w jakich mogą się kształcić. Oznacza to, że przyjmujemy zarówno osoby, które chcą poznać wyzwania pracy na produkcji, jak i te, które chcą się związać z pracą biurową. Posiadamy dział logistyczny, dział HR, dział księgowości, dział odpowiedzialny za łańcuch dostaw, obsługę klienta. W naszym zakładzie produkcyjnym pracują magazynierzy, kierownicy, osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu, kontrolerzy jakości. Wybór jest więc spory.

2. Praktyki w międzynarodowym środowisku

Tym, co wyróżnia Valuepack na tle innych firm lokalnych, jest zdecydowanie jego międzynarodowy charakter. Poza zakładem w Wiechlicach koło Szprotawy posiadamy także oddział w Holandii. Właściciel firmy, Theo Snoek, jest z pochodzenia Holendrem. Mamy także wielu klientów zza granicy. Oznacza to, że wiele rozmów prowadzimy w języku angielskim (lub innym, bo być może znasz holenderski lub niemiecki?).

3. Możliwość stałego zatrudnienia

Dbamy o to, by atmosfera w naszym zakładzie pozostawała pozytywna i przyjazna. Dlatego chętnie pracujemy z osobami, które już dobrze znamy. Jeśli wykażesz się inicjatywą i pokażesz opiekunom praktyk od jak najlepszej strony, na pewno zachowamy Twoje CV na górze wszystkich aplikacji. To ważny element, który z pewnością weźmiemy pod uwagę, kiedy zdecydujesz się aplikować do nas na stałe.

Nasze praktykantki – Daria i Patrycja

W tej chwili w naszej firmie praktyki odbywają uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 59 w Żaganiu – Daria i Patrycja. Dziewczyny uczą się na kierunku logistycznym i otrzymały zadania związane z tym właśnie obszarem pracy. Czym dokładnie się zajmują?

Robimy to, czego się uczyłyśmy w szkole, czyli między innymi wypełniamy dokumenty różne. Możemy zobaczyć, jak to się robi przy korzystaniu z komputerów i odpowiednich programów. Możemy to poćwiczyć w praktyce, zdobyć doświadczenie – mówi Patrycja.

 

Spisujemy palety podczas rozładunku i załadunku, naklejamy specjalne kartki z numerami towarów, sprawdzamy czy dobry towar przyjechał. To bardzo odpowiedzialne zadanie. Musimy nasze dane przekazać osobie, która wprowadza je do komputera i wszystko musi się zgadzać – dodaje Daria.

Dziewczyny trafiły do małego, sześcioosobowego zespołu, bo w takich najczęściej pracujemy w Valuepack. Jak twierdzą, podoba im się panująca tutaj atmosfera. Ale czy doświadczenie, jakie zdobędą podczas praktyk wpłynie na ich życie zawodowe? Czy przekona je do dalszego kształcenia się w tym obszarze?

Chciałabym iść dalej w tym kierunku po skończeniu szkoły i praktyki w Valuepack utwierdziły mnie w tym przekonaniu – odpowiada Patrycja.

 

Ja jestem w technikum na kierunku logistycznym z przypadku, chciałam dostać się do technikum hotelarskiego, ale kierunek się nie otworzył. Będąc jednak w Valuepack, gdzie miałam okazję poznać część medyczną i spożywczą, magazyn, bliżej przyjrzeć się pracy, doszłam do wniosku, że mogłabym tak pracować. Jednak przekonałam się do logistyki (śmiech) – mówi Daria.

Jak odbyć praktyki w Valuepack?

Aby spróbować swoich sił na zawodowych praktykach, wystarczy zgłosić się do naszego działu HR. Wyślij krótkiego maila, w którym opiszesz siebie w kilku słowach, dasz nam znać, jaki obszar zawodowy Cię interesuje oraz kiedy i dlaczego chciałbyś/ chciałabyś odbyć u nas praktyki. Napisz na hr@valuepack.nl i czekaj na odpowiedź. Zapoznamy się z Twoim mailem i na pewno na niego odpowiemy.

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl