wróć do listy

Proces produkcyjny Valuepack w nowych rękach. Poznaj Mariusza Zdanowicza, kierownika produkcji.

Proces produkcyjny Valuepack w nowych rękach. Poznaj Mariusza Zdanowicza, kierownika produkcji.

Proces produkcyjny w dużych zakładach wymaga nakładu pracy wielu osób. W Valuepack będą one koordynowane przez nowego kierownika produkcji — Mariusza Zdanowicza.

Mariusz, powiesz nam kilka słów o sobie? Skąd wziąłeś się w Valuepack?

Mam szerokie doświadczenie produkcyjne zdobywane w różnych branżach. Chciałem zmienić dotychczasowe środowisko i szukałem nowych wyzwań. Jestem z Żagania, nie mam do Valuepack daleko, postanowiłem więc spróbować. Proces rekrutacyjny przebiegł bardzo sprawnie i po kilku etapach udało się ustalić szczegóły i podpisać umowę.

Jesteś kierownikiem produkcji. Z jakimi obowiązkami wiąże się Twoje stanowisko?

Odpowiadam za organizację pracy zarówno w obszarze zasobów ludzkich, procesu produkcyjnego, jak i współpracy między działami — planowania, logistyki, utrzymania ruchu. Na co dzień kontroluję stanowiska produkcyjne, koordynuję i planuję produkcję z uwzględnieniem zasobów ludzkich i priorytetowych zamówień. Dbam o bezpieczeństwo i higienę pracy, a także ochronę środowiska. To tylko kilka z podstawowych zadań, jest ich naprawdę dużo więcej.

Czy wejście w bardzo specyficzną branżę opakowań dla produktów spożywczych, farmaceutycznych i medycznych jest trudne?

Od 16 lat pracuję przy procesach produkcyjnych i wbrew pozorom, nie różnią się one tak bardzo od siebie w zależności od branży. Moje wcześniejsze doświadczenia zawodowe to praca w obrębie produkcji elementów stalowych, obróbki szkła dla różnego rodzaju pojazdów użytkowych i instalacje systemów automatycznych i manualnych do lakierowania proszkowego. Mimo że produkty występujące w Valuepack są dla mnie zdecydowanie czymś nowym, sam proces produkcyjny już nie.

To, co na pewno jest zaskoczeniem i wyzwaniem, to restrykcyjne wymogi związane z bezpieczeństwem sanitarnym. Przejście z części biurowej na produkcję wymaga zmiany stroju, dokładnego umycia i dezynfekcji rąk, założenia czepka i ochraniaczy na buty. W związku z tym całkowicie przeorganizowałem swój dotychczasowy system pracy, aby w pełni efektywnie wspierać produkcję i utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Masz jakieś plany i wyzwania, które czekają na Ciebie w Valuepack?

Organizacja produkcji w Valuepack jest dobrze przemyślana i ustalona. Mam doświadczenie w narzędziu 5S, które chciałbym mocniej rozwijać w Valuepack. Będę mógł zająć się systematyką, standaryzacją, czy przysposobieniem narzędziowym. To wszystko we współpracy z działem UR. Każdy dzień jest naprawdę dynamiczny pod względem zamówień od klientów. Postaramy się dostosować produkcję i park maszynowy do takich szybkich reorganizacji.

Możesz dołączyć do Mariusza i jego zespołu. Sprawdź oferty pracy w Valuepack →

następne artykuły

Wielkie serca zespołu Valuepack. Jak pomagaliśmy Ukrainie?

Wielkie serca zespołu Valuepack. Jak pomagaliśmy Ukrainie?

wiecej
Więcej
Valuepack w nowej rzeczywistości. Podsumowanie roku 2020

Valuepack w nowej rzeczywistości. Podsumowanie roku 2020

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl