wróć do listy

Pracująca mama. Czy powrót po urlopie macierzyńskim jest trudny?

Pracująca mama. Czy powrót po urlopie macierzyńskim jest trudny?

Jakiś czas temu cieszyliśmy się z powrotu Natalii Zaciek, naszej dyrektor zarządzającej, z urlopu macierzyńskiego. Jak świeżo upieczona mama radzi sobie z nowymi wyzwaniami w pracy i życiu prywatnym?

Jak zniosłaś pierwsze tygodnie po powrocie z urlopu macierzyńskiego?

Pierwsze dwa tygodnie były największym wyzwaniem. Najtrudniejsza oczywiście okazała się rozłąka z synkiem, z którym przez ostatnie pół roku przebywałam 24 godziny na dobę. Zdarzało mi się więc myślami czasami uciekać. 😊 Każdego dnia przyzwyczajałam się do nowej rzeczywistości. Powrót do obowiązków przyszedł mi naturalnie. Wróciłam do pracy gotowa na nowe wyzwania oraz z głową pełną pomysłów.

Czy przy Twoim odpowiedzialnym stanowisku mogłaś w pełni zdystansować się od pracy, czy szybko chciałaś do niej wrócić?

Przed narodzinami synka pracowałam do dziewiątego miesiąca ciąży, więc czasu miałam niewiele by się zdystansować 😊. Pełen dystans przyszedł w momencie urodzenia Oliwiera. Byłam skupiona na wcieleniu się w nową życiową rolę bycia mamą. Po około 3 miesiącach i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości coraz częściej myślami wracałam do pracy, pragnąc nowych wyzwań oraz dalszego rozwoju.


Przeczytaj również: Strefa socjalna Valuepack. Z jakich udogodnień korzystają pracownicy?


Jak powitali Cię po przerwie Twoi współpracownicy?

Okazali duże wsparcie, aby mój powrót do pracy przebiegł bezboleśnie. W skrócie opowiedzieli, co działo się podczas mojej nieobecności oraz jakie projekty zostały zrealizowane, a jakie są w trakcie realizacji. Dzięki wsparciu współpracowników adaptacja przebiegła zdecydowanie szybciej.

Jak Valuepack ułatwia Ci macierzyństwo?

Największą zaletą jest posiadanie w firmie pokoju dla mamy karmiącej. W Polsce to rzadkość i nie raz w podróżach jest to bardzo uciążliwe. Nasza firma dba o komfort pracownika. Obawiałam się pogodzenia karmienia synka naturalnie wraz z powrotem do pracy. Niepotrzebnie! Mam miejsce, dzięki czemu czuję spokój i komfort, a Oliwier nie narzeka na dostawy mleka od mamy. 😊

następne artykuły

Magazyn zarządzany kobiecą ręką. Rozmowa z Ewą Druciarek

Magazyn zarządzany kobiecą ręką. Rozmowa z Ewą Druciarek

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl