wróć do listy

Praca w Valuepack – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Praca w Valuepack – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Prowadzimy stałe rekrutacje i często spotykamy się z podobnymi pytaniami i wątpliwościami u kandydatów. Postanowiliśmy zebrać te najczęściej powtarzające się i udzielić na nie odpowiedzi. Chcesz pracować w Valuepack? Dowiedz się, czego możesz się spodziewać.

W jakim systemie pracują osoby zatrudnione w Valuepack? Czy obowiązuje on zarówno pracowników produkcyjnych, jak i magazynowych i biurowych?

Wszyscy pracujemy w systemie podstawowym od poniedziałku do piątku. Pracownicy produkcji, magazynu, kontroli jakości oraz wszyscy pozostali związani z obsługą produkcji pracują w trybie trzyzmianowym, natomiast pracownicy administracyjni pracują na jedną zmianę.

Na jakich zasadach zatrudniani są pracownicy? Kto może liczyć na umowę o pracę, a kto zatrudniany jest na umowę zlecenie?

Podstawową formą zatrudnienia w Valuepack jest umowa o pracę. Każdy, kto szuka stałego stabilnego zatrudnienia, może liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Z umowy zlecenie korzystamy jedynie przy okazji prac dodatkowych czy prac sezonowych. Wówczas zleceniobiorcami są głównie uczniowie lub studenci.

Jakie benefity oferuje firma wszystkim swoim pracownikom?

Nasza firma wszystkim swoim pracownikom oferuje przede wszystkim stabilne zatrudnienie i przyjazną atmosferę. Ponadto każdy pracownik objęty jest prywatną opieką medyczną, a także ma możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego. Wypłacamy też dodatek za obecność w pracy, a dla osób dojeżdżających – dodatek za dojazdy. W każdą środę częstujemy owocami.

Mieszkam poza Szprotawą. Czy mogę liczyć na wsparcie firmy w dojazdach do pracy?

Tak, oczywiście. Osoby dojeżdżające samodzielnie otrzymują dodatek uzależniony od odległości zakładu pacy od miejsca zamieszkania. Dysponujemy też busem, który dowozi naszych pracowników. Ponadto zawsze staramy się tak dopasowywać godziny pracy, aby pracownicy z tej samej miejscowości mogli dojeżdżać wspólnie. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie posiada samochodu czy prawa jazdy.

Czy mogę aplikować tylko na stanowiska, które znajdują się na stronie w zakładce praca?

Oczywiście, że nie. Mile widziane jest każde CV. Jeżeli ktoś chciałby zacząć swoją przygodę zawodową właśnie z nami, a na daną chwilę nie ma oferty stanowiska, które odpowiadałoby doświadczeniu i kompetencjom takiej osoby, to i tak zachęcamy do jego przesłania. Jesteśmy firmą, która cały czas się rozwija, poszerza zakres swojej działalności. Może się okazać, że za chwilę będziemy potrzebować właśnie kogoś takiego.

Czy firma prowadzi również rekrutacje wewnętrzne? Czy jest możliwość zmiany stanowiska w trakcie pracy?

Jak najbardziej. Pracownicy często w trakcie zatrudnienie nabywają dodatkowych umiejętności, uprawnień, kończą szkoły i chcą to wykorzystać w pracy. My chętnie korzystamy z takich wewnętrznych rekrutacji. To odbywa się zawsze z korzyścią dla obu stron. Pracodawca zyskuje wykwalifikowanego, znającego firmę i zasady w niej panujące pracownika, a pracownikowi daje to szansę poszerzania swojego doświadczenia o wiedzę praktyczną oraz kontynuowanie kariery zawodowej zgodnie z zainteresowaniami.

Co trzeba zrobić, by awansować w strukturach Valuepack albo zmienić stanowisko?

Polubić to, co się robi i zgłosić przełożonemu lub w dziale HR chęć rozwoju. Podczas swojej codziennej pracy znajdujemy czas na dzielenie się wiedzą i przygotowywanie pracowników do pełnienia bardziej odpowiedzialnych funkcji, ale nie tylko. Korzystamy również z usług firm zewnętrznych, które pomagają nam w rozwijaniu umiejętności pracowników. Awanse w Valuepack są dość powszechne, większość naszej kadry kierowniczej zaczynała na stanowiskach podstawowych.


Chcesz rozwijać swoją karierę z nami? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy w Wiechlicach albo wyślij CV na adres hr@valuepack.nl.

następne artykuły

Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

wiecej
Więcej
Wywiad z Kamilą Śnitą – Customer Care Managerem

Wywiad z Kamilą Śnitą – Customer Care Managerem

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl