wróć do listy

Poznaj działy Valuepack

Poznaj działy Valuepack

Duża organizacja nie może dobrze funkcjonować bez odpowiednio zorganizowanych struktur. Ze względu na charakter naszej firmy i profil jej działalności, w Valuepack całym procesem zarządza kilka działów. Poznaj je bliżej i dowiedz się, nad czym czuwają na co dzień.

Dział HR — bez ludzi nie ma firmy!

To chyba oczywiste, że bez naszych pracowników Valuepack nie funkcjonowałby tak dobrze, jak funkcjonuje teraz. Pieczę nad wszystkimi sprawami personalnymi trzyma nasz dział HR. To nie tylko kadry i płace czy czuwanie nad wypłatą pensji. To także szukanie rozwiązań dla pojawiających się problemów, dbanie o atmosferę wśród pracowników i motywowanie ich do dalszego rozwoju. Chcemy, by praca w naszej firmie była atrakcyjna i dawała satysfakcję. Właśnie dlatego nasz dział personalny ciągle szuka ciekawych rozwiązań i możliwości.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda praca działu na co dzień? Przeczytaj rozmowy z Agnieszką, Katarzyną i Aleksandrą.

Administracja — trzymamy rękę na pulsie.

Bez tego działu stalibyśmy w miejscu. Dział administracji jest odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie naszej firmy i infrastruktury, z której korzystamy na co dzień. Praca tej jednostki to przede wszystkim zarządzanie i dbanie o powierzchnie biurowe i produkcyjne — ich aranżację, modernizację czy zaopatrzenie. To także współpraca z dostawcami, firmami zewnętrznymi — sprzątającymi czy remontowymi. W ostatnim czasie dużym wyzwaniem dla działu administracji była koordynacja budowy naszego hostelu pracowniczego.

Utrzymanie ruchu — czuwamy nad ciągłością produkcji.

Od kilku lat intensywnie pracujemy nad zwiększeniem udziału maszyn w naszej produkcji, tak byśmy mogli obserwować lepsze efekty naszych działań. Każdą maszynę musimy zaprojektować lub dostosować do naszych dedykowanych potrzeb. Za te zadania odpowiada dział utrzymania ruchu, który kontroluje prawidłowe działanie maszyn oraz urządzeń. Bieżące konserwacje czy naprawy to także zadania dla naszych techników. Gdyby nie nasi specjaliści, linie produkcyjne w Valuepack nie byłyby zoptymalizowane i wydajne.

Dział jakości — sprawdzamy wszystkie szczegóły.

Od lat pakujemy produkty spożywcze oraz wyroby medyczne i farmaceutyczne. Standardy naszej jakości wyznaczają surowe normy narzucane przez jednostki certyfikujące oraz przez naszych klientów. Cały proces wymaga zachowania surowych standardów i dbania o wysoką jakość naszych usług. Właśnie nad jakością czuwa nasz dział kontroli jakości sprawdzający każdy, nawet najmniejszy szczegół zapakowanych produktów. Certyfikaty, clean roomy? To właśnie nasi specjaliści wiedzą wszystko!

Magazyn — ważne miejsce w firmie

Hale produkcyjne to najważniejsze miejsce w Valuepack. Nie mogą one jednak funkcjonować bez pracy wykonywanej w naszym magazynie. To właśnie tutaj zaczyna i kończy się cały proces produkcyjny. Bez pracy magazynierów funkcjonowanie produkcji nie byłoby możliwe — ktoś musi odebrać produkty, zadbać o to, by trafiły na hale produkcyjne, a później odebrać zapakowane wyroby gotowe i załadować je do samochodu.

Planowanie — co, kiedy i jak?

Skąd pracownicy produkcyjni wiedzą, jak działać? W zarządzaniu całym procesem pomocny jest plan produkcyjny, który pozwala uniknąć przekraczania czasu dostaw, zminimalizować ryzyko niedoborów zapasów i zmaksymalizować wykorzystanie zasobów ludzkich. Ile towaru i w jakim czasie powinno wyjść z naszej produkcji? W jakich zespołach pracować, by dopiąć wysyłkę do klienta w wyznaczonym terminie? Do planowania całego procesu produkcji Valuepack potrzebna jest wiedza logistyczna i doświadczenie.

Logistyka — jak funkcjonuje?

Logistyka to bardzo szerokie pojęcie i nie inaczej jest w przypadku Valuepack. Do głównych zadań tego działu należy nadzór i organizacja pracy magazynu oraz działu planowania produkcji. W pracy działu logistyki ważne jest kontrolowanie procesu produkcyjnego tak, by przebiegał on w sposób bezpieczny i jak najlepiej zorganizowany oraz zgodny z zasadami i celami naszego przedsiębiorstwa. Ważnym zadaniem naszych specjalistów jest dbanie o przepływ surowców, półproduktów i produktów tak, żeby towary nie zalegały w naszych magazynach i trafiły w odpowiednim czasie do klientów.

Customer Care — czyli jak dbamy o klientów

Kontakt z klientem jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych zadań w naszej firmie. Dział Customer Care dzieli się na dwie części: spożywczą i medyczną, a każdy z pracowników przypisany jest do konkretnego klienta. Naszym celem jest zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków współpracy. Nasi specjaliści budują relacje z klientem w oparciu o znajomość jego potrzeb, celów i działań oraz pomaganie mu w ich osiągnięciu za pomocą oferowanego przez nas rozwiązania. Udzielamy informacji, rozwiązujemy problemy, przeprowadzamy szkolenia, a także analizujemy potrzeby i oczekiwania klienta, aby móc sprostać jego wymaganiom.

Produkcja — serce Valuepack

Valuepack powstało, by umożliwić dużym firmom zlecanie usług pakowania “na zewnątrz”. Właśnie tym zajmujemy się w naszych halach produkcyjnych — nasz zespół umieszcza wyroby naszych klientów w odpowiednio przygotowanych opakowaniach. W zależności od rodzaju produktu, jego pakowanie odbywa się w części spożywczej lub medycznej. W każdej z nich panują szczególne warunki, które pozwalają nam zapewnić maksymalną jakość i bezpieczeństwo zarówno w przypadku pakowanych słodkości, jak i plastrów czy testów medycznych.

Chcesz być częścią Valuepack? Aplikuj na jedno z naszych stanowisk → 

następne artykuły

#ValueHer – pół roku za nami! Jak wrażenia?

#ValueHer – pół roku za nami! Jak wrażenia?

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl