wróć do listy

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Valuepack powstało, by umożliwić dużym firmom zlecanie usług pakowania “na zewnątrz”. Od początku działalności, czyli od 2002 r. stale rozwijamy naszą ofertę i dostosowujemy możliwości pod oczekiwania naszych klientów i partnerów. Dzisiaj posiadamy dwie nowoczesne placówki, powierzchnię magazynową, a także firmową naczepę, która dowozi zapakowane produkty prosto do zakładów naszych zleceniodawców. Zobacz czym się dokładnie zajmujemy.

Pakowanie produktów spożywczych

W realizacji tej usługi specjalizuje się nasz szprotawski zakład. Chociaż pakujemy tu także produkty medyczne, to właśnie pakowanie produktów spożywczych wyróżnia tę placówkę od jej holenderskiej siostry w Nijmegen. Naszymi głównymi partnerami są producenci słodyczy. To dlatego wokół naszego zakładu roznosi się słodki zapach żelek, lizaków i mentosów.

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Przeczytaj również: Dzień jak co dzień, czyli co robimy w Valuepack

Czego wymaga od nas realizacja tej usługi? Przede wszystkim nienagannej higieny podczas pracy. W naszym zakładzie mamy podział na “strefę brudną” i “strefę czystą”. W tej pierwszej pozbywamy się okryć wierzchnich, makijażu, lakieru do paznokci (tak, produkty kosmetyczne przy pakowaniu żywności mogą stanowić zagrożenie dla produktu, dlatego nasze panie nie malują się do pracy). W strefie czystej zakładamy odzież ochronną, buty, czepki i rękawiczki, które dopiero umożliwiają nam wejście na zakład produkcyjny. Oczywiście wcześniej niezbędne jest także dokładne umycie i dezynfekcja rąk.

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Do obowiązków każdego pracownika produkcji należy także dbanie o higienę przy stanowisku pracy. Powinno ono zostać zdezynfekowane przed przystąpieniem do pracy. Każdy pracownik otrzymuje od nas solidne przeszkolenie w zakresie stosowania odpowiednich zasad higieny oraz bezpieczeństwa pracy. Zapoznaje się też z wymogami normy FSSC 22 000 – to ona wyznacza standardy jakości dla wyrobów spożywczych.

Rozpoczynając pracę w Valuepack niezwykle ważne jest wyrobienie sobie właściwych nawyków związanych z higieną i tego pilnują pracownicy produkcyjni u siebie nawzajem. Jeśli ktoś zwraca więc uwagę innemu pracownikowi – robi to w dobrej wierze i w celu zachowania najwyższych standardów jakości.

Pakowanie wyrobów medycznych

Wyroby medyczne pakujemy w Polsce i Holandii. Jest to nieco inny rodzaj pracy, ale zasady zachowania czystości są dokładnie takie same jak w przypadku pakowania produktów spożywczych. Niezbędna jest dezynfekcja, dbanie o stanowisko pracy, odzież ochronna.

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Różnica jest jednak taka, że pakowanie wyrobów medycznych odbywa się w tak zwanych clean roomach – pokojach czystych. Tutaj panują naprawdę sterylne warunki. Wyroby medyczne trafiają bowiem do szpitali i placówek zdrowotnych i nie możemy pozwolić, by którekolwiek z nich zostały skażone.

Przeczytaj również: Pakowanie wyrobów medycznych i farmaceutycznych w Valuepack

Korzystanie z clean roomu wymaga osobnego przeszkolenia. Panują tutaj podwyższone standardy związane z czystością, które wyznacza m.in. certyfikat ISO 13485. Clean roomy początkowo znajdowały się tylko w holenderskim zakładzie. Budowa nowej siedziby w Szprotawie pozwoliła nam takie pomieszczenia stworzyć również w Polsce. Ważnym elementem clean roomu jest bowiem zastosowanie odpowiedniego systemu klimatyzacji, który umożliwia eliminację zanieczyszczeń.

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Pakowanie wyrobów farmaceutycznych

Trzeci element naszej oferty to gałąź, którą rozwijamy dopiero od kilku miesięcy, chociaż przygotowywaliśmy się do niej znacznie dłużej. Mianowicie, w listopadzie 2019 r. otrzymaliśmy oficjalny certyfikat potwierdzający, że w naszej siedzibie w Holandii panują dobre praktyki produkcyjne, zgodne z wymogami odnośnie produktów farmaceutycznych. To właśnie zakład w Nijmegen specjalizuje się w realizacji tej usługi, nie wykonujemy jej w Szprotawie.

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Przeczytaj również: Zdobyliśmy uprawnienia na pakowanie wyrobów farmaceutycznych

Otrzymanie certyfikatu GMP (z ang. Good Manufacturing Practice – Dobra praktyka produkcyjna) było zwieńczeniem naszych długich przygotowań i starań. Ten rodzaj certyfikatu wymaga bowiem przejścia kontroli urzędowej, co wiąże się z ogromną ilością pracy, również administracyjnej. Dopiero potwierdzenie z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Holandii nadaje uprawnienia, by usługę pakowania produktów farmaceutycznych wprowadzić do produkcji.

Pracownik produkcji Szprotawa

Ze względu na to, że nieustannie rozwijamy nasze usługi, a lista naszych partnerów rośnie, cały czas szukamy osób chętnych do zasilenia naszego zespołu. Czy ta praca jest dla Ciebie? Tak, jeśli:

  • jesteś osobą samodzielną i zdyscyplinowaną,
  • higiena i przestrzeganie zasad BHP są dla Ciebie ważne,
  • jesteś otwarty/a na pracę w systemie 3-zmianowym.

Pakowanie produktów spożywczych i medycznych w Valuepack

Nasi pracownicy produkcji mają szerokie możliwości rozwoju. Często zostają kierownikami zmiany, liderami, menedżerami. Wystarczy zaangażowanie, chęć do pracy i wykazywanie inicjatywy.

Co jeszcze oferujemy naszym pracownikom? Na przykład:

  • prywatną opiekę medyczną,
  • ubezpieczenie grupowe,
  • przyjazną atmosferę pracy.

Jeśli uważasz, że to coś dla Ciebie, zobacz naszą ofertę: Pracownik produkcji Szprotawa i aplikuj, wypełniając formularz online.

 

następne artykuły

Pasje pracowników: Klimatyczne fotografie Patrycji

Pasje pracowników: Klimatyczne fotografie Patrycji

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl