wróć do listy

Oświadczenie ws. pracownicy zarażonej koronawirusem

Oświadczenie ws. pracownicy zarażonej koronawirusem

W dniu wczorajszym, tj. 23.03.2020, wieczorem został potwierdzony przypadek osoby zarażonej koronawirusem, która jest jednocześnie pracownikiem Valuepack. Osoba ta nie zaraziła się w zakładzie, ale prawdopodobnie w wyniku prywatnych kontaktów z innym zarażonym. W związku z tą sytuacją podjęliśmy środki, mające na celu zabezpieczenie zdrowia naszych pracowników.

Po otrzymaniu informacji o zarażeniu, natychmiast wstrzymaliśmy produkcję. Wszyscy nasi pracownicy zostali odesłani do domu. Dzisiaj, tj. 24 marca 2020 r., zakład Valuepack jest zamknięty.

O zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformowaliśmy sanepid, który jest z nami w stałym kontakcie. Dzięki tej współpracy opracowaliśmy plan działania obejmujący następujące czynności:

 • Jeszcze dzisiaj cały zakład zostanie poddany dezynfekcji, która obejmie wszystkie pomieszczenia, urządzenia, a także systemy wentylacyjne i zostanie przeprowadzona przez specjalistyczną firmę zewnętrzną.
 • Osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, zostały zgłoszone do sanepidu i odbędą dwutygodniową kwarantannę.
 • Po przeprowadzeniu dezynfekcji, jutro, tj. 25 marca 2020 r., wznowimy produkcję.

Wszystkim naszym pracownikom przypominamy jednocześnie o zasadach wprowadzonych przez Zarząd Valuepack w celu ochrony zdrowia i zapewnienia bezpieczeństwa pracy. W związku z zagrożeniem epidemią, kilka tygodni temu wprowadziliśmy następujące zmiany:

 1. Ograniczyliśmy wstęp osób z zewnątrz – dokumenty przyjmowane są on-line lub przez skrzynkę podawczą.
 2. Na wejściu do zakładu znajduje się dystrybutor z płynem dezynfekcyjnym i każdy kto wchodzi ma obowiązek zdezynfekować ręce.
 3. Dla wszystkich, których charakter pracy na to pozwala, pracują z domu.
 4. Zostało odwołane większość spotkań i szkoleń, odbywają się tylko te, które mogą być przeprowadzone on-line.
 5. Dostawy rozładowywane są tylko przez magazynierów, kierowcy pozostają na zewnątrz, a dokumenty podawane są przez okienko.
 6. Wstrzymane zostały wszelkie wyjazdy służbowe.
 7. Codziennie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie, a co 2 godziny wszystkie klamki.
 8. W każdej toalecie i na hali produkcyjnej są mydła dezynfekujące. Prosimy korzystać z nich regularnie.
 9. Do dyspozycji pracowników są także rękawiczki jednorazowe.
 10. Posiadamy termometry do pomiaru temperatury ciała.

Ponadto od dnia 25.03.2020 r. zostaną wdrożone specjalne zasady poruszania się pracowników produkcyjnych tak, aby pracownicy z różnych zmian się ze sobą nie spotykali. Pracownicy zostaną o nich bezpośrednio poinformowani.

Na bieżąco informujemy także pracowników o zasadach dotyczących higieny jakie obowiązują w naszym zakładzie oraz o zasadach postępowania w sytuacji zachorowania. Nasi pracownicy objęci są prywatną opieką medyczną.

Prosimy o bezwzględne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z działem HR pod numerem tel.: 068 376 12 10.

Prezes Zarządu
Theo Snoek

następne artykuły

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

Zakład Valuepack z nominacją do nagrody Lubuski Mister Budowy

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl