wróć do listy

Optymalizacja produkcji w Valuepack. Z jakich rozwiązań korzystamy?

Optymalizacja produkcji w Valuepack. Z jakich rozwiązań korzystamy?

Niezbędne narzędzia do optymalizacji produkcji

To, co uznajemy za niezbędne w procesie produkcyjnym i jego optymalizacji to odpowiednie narzędzia pomagające nadzorować naszą pracę. W Valuepack na co dzień korzystamy z wewnętrznego systemu ERP.

To wygodne rozwiązanie, które nie tylko porządkuje nasze procesy produkcyjne, ale także pozwala na zauważenie ciekawych możliwości i wprowadzenie zmian. System ERP pozwala nam na księgowanie dziennej produkcji, stałe monitorowanie stanów komponentów, wystawianie faktur oraz dokumentów dostawy produktów, które wyjechały z naszego magazynu.

By uzyskać lepsze efekty naszej pracy, podczas współpracy z naszym stałym klientem korzystamy z systemu SAP. Wykorzystujemy go do księgowania dziennej produkcji wyrobów gotowych, monitorowania stanów komponentów, wystawiania dokumentów dostawy oraz tworzenia zamówień komponentów pod konkretne zamówienia.

optymalizacja-produkcji-valuepack-szprotawa-praca-wiechlice

Kolejne usprawnienia produkcji

Nasza produkcja, choć w większości oparta na pracy ludzkich rąk, nie istniałaby bez maszyn przyspieszających cały proces. W ostatnim czasie udało nam się zakupić dwie maszyny, które z powodzeniem przydają się w naszej produkcji.

Jedna z nich to maszyna pionowa do pakowania zamówień, w których niezbędne jest zapakowanie produktów w większe opakowania (200 mm), a ważną rolę gra duża wydajność w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na produkt o większych gabarytach.

Przeczytaj także artykuł o nowej maszynie typu flowpack →

Maszyny skrojone pod nasze potrzeby

Optymalizując produkcję musimy myśleć o tym, jakie maszyny nam się przydadzą i co sprawdziłoby się najlepiej w naszym zakładzie. Zwykle proces optymalizujący zaczynamy od rozmów z naszymi klientami. W początkowym etapie prosimy ich o próbki produktu, który chcą spakować. Następnie, bazując na zdobytym doświadczeniu oraz naszej kreatywności, przeprowadzamy w zespole burzę mózgów. Zawsze wspólnymi siłami znajdujemy najlepsze rozwiązania.

Nie boimy się korzystać z doświadczenia firm zewnętrznych, z którymi współpracujemy. W miarę możliwości uczestniczymy w targach, gdzie prezentowane są nowe rozwiązania przez firmy zajmujące się automatyzacją. To poszerza naszą wiedzę o nowe technologie i trendy.

Ponadto, zespół utrzymania ruchu ostatnio powiększył się o nowych pracowników. Na pokładzie Valuepack powitaliśmy jednego automatyka oraz lidera utrzymania ruchu, którzy swoim doświadczeniem pomogą nam w jeszcze w większym stopniu zoptymalizować procesy produkcyjne.

Jak pracuje dział utrzymania ruchu Valuepack? →

Jak wprowadzamy nowe procedury i sposoby postępowania?

Korzystamy z filozofii kaizen. Każdy pracownik ma możliwość zgłoszenia swojego pomysłu za pomocą specjalnego formularza i wrzucenia go do skrzynki, która znajduje się w ogólnodostępnym pomieszczeniu socjalnym. Wszystkie pomysły są analizowane i rozważane przez odpowiedzialny za to zespół. Swój pomysł można zgłosić także bezpośrednio swojemu liderowi. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania.

Zobacz naszą przestrzeń socjalną →

Nasze plany na przyszłość

Filozofią naszej firmy jest automatyzacja stanowisk roboczych, dzięki której przy tej samej liczbie pracowników będziemy mogli spakować znacznie więcej produktów. Coraz śmielej przypatrujemy się także robotyzacji, która jest dla nas bardzo ciekawym tematem. Bez wątpienia w bliskiej przyszłości pierwsze roboty zawitają w naszej hali produkcyjnej.

Szukasz firmy, która cały czas się rozwija? Sprawdź nasze najnowsze oferty pracy →

następne artykuły

Początki na stanowisku Junior Supply Chain Specialist. Rozmowa z Nikolą Błaszczyńską.

Początki na stanowisku Junior Supply Chain Specialist. Rozmowa z Nikolą Błaszczyńską.

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl