wróć do listy

Nowa ciężarówka Valuepack już na trasie!

Nowa ciężarówka Valuepack już na trasie!

Od 1 listopada br. rozpoczęliśmy współpracę z holenderską firmą transportową Lewiszong Transport V.O.F. Pakowane w naszych zakładach produkty spożywcze i wyroby medyczne trafiają do różnych zakątków Europy, a nam zależy na tym, by transport był możliwie najbardziej ekologiczny. Dlatego bardzo spodobało nam się, że nasz nowy holenderski Partner postawił na ciężarówkę, spełniającą te wymogi.

By przybliżyć, jak duża jest to zmiana, Theo Snoek, właściciel Valupack, spotkał się z Timem, kierowcą naszego nowego pojazdu i zadał mu kilka pytań. Przeczytaj tę rozmowę.

Nowa ciężarówka Valuepack już na trasieWitaj Tim, przedstaw się proszę osobom, które przeczytają ten wywiad.

Cześć, jestem Tim Boungonclien, mam 29 lat. Mieszkam w Wychen niedaleko Nijmegen w Holandii. Pracuję dla transportu Lewiszong w Benghanen od kwietnia 2020 roku. Od listopada jeździmy z przyczepą Valuepack i zaczęliśmy korzystać w tym celu z ciężarówki LNG.

Jakimi ciężarówkami jeździłeś do tej pory między Polską a innymi krajami Europy?

Nasza firma organizuje wyjazdy do krajów Beneluksu i Niemiec, więc wyjazdy do Polski realizujemy dopiero z firmą Valuepack.

Opowiedz nam o swojej ciężarówce. Co sprawia, że ​​jest wyjątkowa? Dlaczego jest lepsza dla środowiska?

Jeżdżę teraz VOLVO FH4 na LNG. Jest to nowy samochód ciężarowy, więc komfort wewnątrz ciężarówki i wygoda w trakcie jazdy są dużo większe. Ciężarówka LNG jest bardziej przyjazna dla środowiska i na przykład w Niemczech jeździmy bezpłatnie, ponieważ jest to ekologiczne rozwiązanie.

Jakie są twoje dotychczasowe doświadczenia z nowym pojazdem?

Lubię wycieczki nową ciężarówką. Jak dotąd jeździmy z waszą firmą trzy tygodnie i obecnie przeważnie jadę do Polski. Przyczepa Valuepack różni się od standardowej, więc trzeba się do niej przyzwyczaić i zachować większą ostrożność, ale mi się podoba.

Co sprawia, że ​​jest to najlepszy wybór dla firm, które chcą być bardziej ekologiczne?

Jak powiedziałem, po pierwsze przejazd przez niektóre trasy jest bezpłatny. Po drugie pokonujemy za każdym razem dużo kilometrów, co oznacza duże oszczędności na paliwie.

Dziękuję Tim za poświęcony czas i życzę miłej podróży do Holandii.

Za co my cenimy sobie nowe rozwiązanie? Przede wszystkim za dużo większy komfort jazdy dla kierowcy, który za każdym razem pokonuje długie trasy. Cieszy nas także fakt, że poza oszczędnościami dla firmy, nowa generacja ciężarówek Volvo pozwala nam lepiej wspierać nasze cele, związane z dbaniem o środowisko naturalne.

Ekonomiczny silnik z technologią Turbo Compound zużywa nawet o 10% mniej paliwa w przewozach długodystansowych niż silnik poprzedniej generacji. Z tego też powodu rezygnujemy z silników typu Diesel również w naszych samochodach służbowych.

Techniczne rozwiązania dla kierowcy

Kilka funkcjonalności ciężarówki Volvo docenia także nasz kierowca. W jej wnętrzu znajduje się deska rozdzielcza z 12-calowym cyfrowym wyświetlaczem zestawu wskaźników i 9-calowym wyświetlaczem dodatkowym, który obsługuje m.in. nawigację oraz obraz z kamer zewnętrznych pojazdu.

Nowy wybierak skrzyni biegów I-Shift i możliwość regulacji kolumny kierownicy w trzech płaszczyznach pozwala z kolei lepiej dostosować indywidualną pozycję kierowcy podczas jazdy. Kabina jest też wyciszona i bardzo przestronna.

Doskonałym rozwiązaniem jest tempomat adaptacyjny, działający przy każdej prędkości. W funkcji “start” rozpędza się do zadanej prędkości również po zatrzymaniu, a dzięki opcji sterowania prędkością przy zjeździe ze wzniesienia, istnieje gwarancja, że pojazd nie przyśpieszy niebezpiecznie podczas jazdy.

Zobacz, jak wygląda nasza nowa inwestycja:

nowa ekologiczna ciężarówka Valuepack Volvo

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl