wróć do listy

Magazyn zarządzany kobiecą ręką. Rozmowa z Ewą Druciarek

Magazyn zarządzany kobiecą ręką. Rozmowa z Ewą Druciarek

Jakie wyzwania czekają na osobę zarządzającą prawie 1000 m² powierzchni? Ewa Druciarek pracuje w Valuepacku prawie siedem lat. W tym czasie udało jej się przejść długą, ale satysfakcjonującą drogę. Poznaj osobę, która zarządza naszym magazynem.

Przyjmuje się, że magazyn to typowo męska strefa. Jak się czujesz jako kobieta zarządzając tą częścią firmy?

Myślę, że bardzo dobrze. To w dużej mierze zasługa właśnie mężczyzn – mam silny, męski zespół i duże wsparcie od kolegów. Wiedzą, że ich przełożoną w magazynie jest kobieta i trochę inaczej do tego podchodzą. Chociaż czasem im się zapomina. Jak praca w takim miejscu wpływa na mnie? Czuję się kobietą silną, ambitną i spełnioną przede wszystkim.

Czy logistyka zakładu tak dużego jak Valuepack to wyzwanie? Jak wygląda zarządzanie pracą naszego magazynu?

Dużo się u nas dzieje i spotykamy się z wieloma wyzwaniami. Myślę, najważniejsza w pracy zespołu jest osoba lidera – powinna być ambitna, pracowita, odpowiedzialna przede wszystkim za zespół. Trzeba motywować pracowników i być im życzliwym.

Czy w dużym magazynie sześć osób to wystarczający zespół? Jak wygląda Wasza codzienna praca?

Mamy bardzo duże ambicje i chcemy zwiększyć zespół. System trzyzmianowy, który funkcjonuje w Valuepacku jest dla całej produkcji i dla całego magazynu bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu transporty do klientów możemy przygotowywać także w nocy. Mamy wewnętrzny system magazynowy, który kontroluje jakie palety wjeżdżają, gdzie stoją, na jakim regale. Korzystamy z ERP. To jest tak naprawdę złożony proces – od momentu wjazdu palety na magazyn. Dokłada się do tego planowanie. To oczywiście nie jest tak, że TIR podjeżdża i my ładujemy do niego, co chcemy. To jest zestawienie: jakie palety, do jakiej miejscowości, do jakiego państwa mają jechać. Jest też przyjęcie – jest pełna kontrola przyjeżdżających produktów. Musimy sprawdzić dokładnie każdą ilość. To nie jest tak, że przyjmujemy palety i kładziemy na regały. Spisujemy ile kartonów wypuszczamy na danego tira, ile palet jest ładowanych, jakie rodzaj palety.

Największe codzienne wyzwania? Takie, na które trzeba zwrócić największą uwagę.

Ja myślę, że codziennie mamy jakieś nowe wyzwania. Naprawdę, to jest praca, w której zawsze dzieje się coś nowego.

Czy są momenty kiedy możecie plotkować, pogadać o zmianach w magazynie, o tym co należy poprawić?

Tak, również mamy na to czas. To zależy tylko od dobrej organizacji. Mamy dobrze zorganizowany czas pracy – w tych ośmiu godzin mamy czas na pracę, na zebrania, na dyskutowanie. To też jest bardzo ważne.

Pracujesz w Valuepack już 7 lat…

Już? Tak szybko to zleciało! W czerwcu mija 7 lat.

Dokładnie tak. Zaczynałaś jako pakowacz – zresztą tak jak większość osób w firmie. Udało Ci się awansować na kierownicze stanowisko. Jak to przebiegało i jak firma w tym pomagała?

Tak, dwa lata pracowałam na produkcji i jestem z tego bardzo dumna. Poznałam tam bardzo fajnych ludzi i zdobyłam bardzo dużą wiedzę. To bardzo mi pomogło w danym czasie. Po dwóch latach stwierdziłam, że idę na kurs wózków widłowych. To było niemożliwe do pomyślenia dla niektórych. Mówili: „Chyba zwariowałaś!”. Oczywiście, firma mi sponsorowała kurs i generalnie bardzo dużo pomagała w tym rozwoju. Miałam ogromne wsparcie u osób zarządzających i myślę, że też obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem. Naprawdę, by wyznaczyć kogoś na takie stanowisko, trzeba jednak obdarzyć go zaufaniem.

Pracuj z Ewą w naszym magazynie. Sprawdź aktualne oferty pracy →

następne artykuły

Valuepack wyróżniony w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Valuepack wyróżniony w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl