wróć do listy

Kilometry od Serca dla bezdomnych zwierzaków

Kilometry od Serca dla bezdomnych zwierzaków

12 691,94 – tyle kilometrów przeszliśmy, przebiegliśmy i przejechaliśmy dwuśladami w ramach akcji charytatywnej “Kilometry od Serca”. Za “nabite” kilometry otrzymaliśmy od Zarządu Valuepack czek, który na początku roku przekazaliśmy szprotawskiej fundacji Oczami Kota, kończąc oficjalnie nasze wyzwanie.

Każdy kilometr był ważny!

Zacznijmy od początku. Skąd wziął się pomysł na akcję “Kilometry od Serca”? Początkowo miał być to sposób na zachęcenie pracowników Valuepack do podjęcia wakacyjnej aktywności. W zakładzie dużo czasu spędzamy w jednej pozycji – na stojąco lub siedząco. Dodatkowy ruch to świetny sposób, by oderwać się od tej rutyny i zadbać o swoje zdrowie.

Motywacją do udziału w wyzwaniu miał być charytatywny charakter akcji. Na sam koniec uczestnicy mieli wybrać, na jaki cel przeznaczą wspólnie zebrane pieniądze. Kwotę do rozdysponowania obiecał nam Zarząd, który chciał wynagrodzić nasze wysiłki. Postawił nam wyzwanie w postaci 3 progów:

Za 5 000 km mieliśmy otrzymać 500 zł, za 15 000 km – 1000 zł, a za 30 000 km – 1500 zł. Liczył się więc każdy kilometr!

Przeczytaj również: Nabijamy kilometry od serca

Rowerowe wycieczki integracyjne

By podbić kilometry, spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu i bardziej się zintegrować, zaplanowaliśmy dwie wycieczki rowerowe. Pierwsza odbyła się 27 lipca 2019 r. na trasie Szprotawa-Trzebów, a druga – tym razem do Stawów Bobrowickich – 14 września 2019 r. Każdy kilometr zliczała aplikacja Endomondo. Dzięki tym wycieczkom poprawiliśmy swój wynik o dobrych kilka tysięcy kilometrów!

Akcję zakończyliśmy razem z wrześniem. Od 1 lipca udało nam się nabić ponad 12,5 tys. km. Chociaż nie dotarliśmy do drugiego progu, Theo – właściciel Valuepack – postanowił nagrodzić nasze starania kwotą 750 zł.

Kilometry dla zwierzaków

Ponieważ w Valuepack nie brakuje miłośników czworonogów, wspólnie postanowiliśmy przeznaczyć tę sumę na bezdomne zwierzęta. Beneficjentem naszej akcji została fundacja Oczami Kota ze Szprotawy. Na początku roku na jej ręce przeznaczyliśmy nasz ciężko wypracowany czek, oficjalnie kończąc w ten sposób nasze wyzwanie. Kwota jest drobna, ale liczymy, że pozwoli fundacji wykorzystać ją na najbardziej niezbędne produkty lub sprzęty, które ułatwią jej codzienną pracę.

Przeczytaj również: “Kilometry od Serca”: Podsumowanie akcji charytatywnej Valuepack

Zaadoptuj zwierzaka!

Pamiętaj, że Ty także możesz pomóc bezdomnym psom i kotom ze szprotawskiej fundacji. Wejdź na profil Oczami Kota i zobacz, jakie zwierzaki szukają kochającego, pełnego ciepła domu. Zapewniamy, że każdy z tych małych domowników otoczy Cię bezgraniczną miłością i wdzięcznością. Jeśli zdecydujecie się na adopcję pod wpływem naszej akcji – koniecznie dajcie nam znać!

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl