wróć do listy

Kariera w Valuepack

Kariera w Valuepack

Jak przebiega rekrutacja w Valuepack? W jaki sposób przygotowujemy pracowników do zadań? Jakie możliwości rozwoju oferujemy? Sprawdź, dlaczego warto złożyć do nas CV.

Etapy rekrutacji – czego możesz się spodziewać

Rekrutacja w naszej firmie przebiega w dosyć standardowy sposób, a jej etapy zależą od stanowiska, na jakie kandydat aplikuje. Stanowiska produkcyjne wymagają głównie rozmowy, podczas której dowiadujemy się więcej o potencjalnym pracowniku, ale też dajemy mu szansę na bliższe poznanie naszej firmy. Chętnie odpowiadamy na pytania i staramy się przekazać wszelkie informacje możliwie najdokładniej.

Pracownicy produkcyjni muszą liczyć się z tym, że pracujemy w systemie trzyzmianowym. Zapewniamy bardzo komfortowe warunki pracy w naszym nowym zakładzie i poza chęciami do pracy nie wymagamy żadnych dodatkowych kwalifikacji. Poszukujemy głównie osób zorganizowanych, pedantycznych, ponieważ nasza produkcja wymaga przestrzegania ścisłych zasad higieny i w tym kierunku szkolimy każdego nowego pracownika.

Przeczytaj również: Praca w Szprotawie – Valuepack rekrutuje

Kandydatów, zainteresowanych pracą biurową, również zapraszamy na rozmowę, przy czym może się ona odbyć w dwóch etapach. Zależy nam, żeby taki pracownik najpierw przedstawił nam siebie i swoje oczekiwania, dowiedział się jak najwięcej o naszej firmie i ocenił, czy chce się rozwijać właśnie u nas. Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest rozmowa z właścicielem Valuepack, Theo Snoek. Odbywa się ona po angielsku, dlatego znajomość tego języka jest koniecznością w przypadku stanowisk biurowych.

Jak aplikować do Valuepack?

Najprostszym sposobem, by do nas trafić, jest wysłanie swojego CV na adres mailowy: hr@valuepack.nl. Mamy również formularz kontaktowy online, z którego można skorzystać, wybierając konkretne stanowisko, jakie kandydata interesuje.

Nie oznacza to jednak, że przyjmujemy jedynie CV na stanowiska, jakie znajdziesz w zakładce oferty pracy. Nowy zakład w Wiechlicach spowodował, że poszukujemy sporej liczby osób do pracy, znających dobrze przeróżne obszary, związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa produkcyjnego. Są to: administracja, nadzór nad obiektem, dział kadr i płac, logistyka, produkcja, ale nie tylko.

Bywa, że sami nie zdajemy sobie sprawy z potrzeb kadrowych i po zapoznaniu się z konkretnym CV zaczynamy rozważać czy nie otworzyć nowego stanowiska dla danej osoby.

Stosujemy zasadę, że zawsze warto się spotkać z taką osobą, porozmawiać, ustalić wzajemne potrzeby i wymagania. Dlatego bardzo gorąco zachęcam wszystkich chętnych do pracy w naszej firmie do wysyłania CV. Zapoznajemy się z każdym z nich” – mówi Przemysław Karolewicz, pełnomocnik spółki Valuepack.

Pełną rozmowę z Przemysławem Karolewiczem przeczytasz TUTAJ.

Możliwości rozwoju w Valuepack

W naszej firmie duży nacisk kładziemy na rozwój pracowników. Umożliwiamy awans pionowy, czyli „w górę”, ale także poziomy, który pozwala na zmianę stanowiska na inne, jeśli dotychczasowe nie przynosi satysfakcji. Bardzo ważne jest dla nas to, by pracownik podejmował w tym zakresie inicjatywę i komunikował, co mu odpowiada, a co nie. Na stanowiskach produkcyjnych osobami, do których można się zgłosić, są zarządzający produkcją. Jak tłumaczy Ewelina Nowak, odpowiedzialna w tej chwili za 75 pracowników, dobór stanowiska pracy do oczekiwań jest kluczem do sukcesu:

„Wiemy, na przykład, że są takie osoby, którym ciężko osiem godzin wysiedzieć. Nie są one już tak efektywne po pewnym czasie, kręcą się i szukają okazji, żeby odejść od stanowiska. Jeśli tacy pracownicy dostaną stanowisko, które wymaga już ruchu, to też są bardziej zadowolone i poprawia się ich wydajność w pracy.”

Całą rozmowę z Eweliną przeczytasz TUTAJ.

Staramy się więc ułatwiać pracownikom pracę, bo liczymy, że w ten sposób zwiększa się ich motywacja do pracy i rośnie zaangażowanie. Osobom, które chcą się rozwijać, oferujemy możliwość zmiany stanowiska lub objęcia nowego. Nie boimy się też tworzyć stanowisk, które będą odpowiadały oczekiwaniom naszego zaangażowanego pracownika.

Do legendy przeszła pod tym względem historia Jagody Lenczuk, pracującej w naszym zakładzie w Holandii. Początkowo pracowała na produkcji, ale już po pół roku uznała, że potrzebuje więcej wyzwań. Specjalnie dla niej stworzyliśmy pierwszą w holenderskim zakładzie pozycję Lidera Procesu. To jednak Jagodzie nie wystarczyło. Jej duże ambicje doprowadziły ją kolejno do stanowiska Menedżera Jakości, następnie do Menedżera Operacyjnego Jakości aż w końcu do Menedżera Produkcji. To ostatnie stanowisko piastuje do dzisiaj i świetnie się w nim odnajduje.

Co zrobić, by piąć się po szczeblach kariery w Valuepack? Na pewno trzeba się pokazać jako pracownik skrupulatny i zaangażowany. Jeśli wypełniasz swoje obowiązki bardzo dobrze, z silną motywacją, a do tego wykazujesz inicjatywę, by poprawiać nasze procesy i zwiększać wydajność, na pewno nagrodzimy Twój wysiłek.

Łącz pracę z nauką

Bywa, że do Valuepack trafiają osoby, które jeszcze nie zakończyły studiów albo w trakcie pracy postanowiły rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Tak było w przypadku Karoliny Matkowskiej z działu planowania produkcją, która właśnie u nas odkryła kierunek, w jakim chce się kształcić, czyli logistykę. Historię Karoliny przeczytacie TUTAJ.

Jeżeli chcesz studiować i się rozwijać jednocześnie pracując w Valuepack, zrobimy co w naszej mocy, by stworzyć sprzyjające ku temu warunki.

Przygotowanie do obowiązków

Każdy pracownik, który przychodzi do Valuepack, bez względu na to, czy obejmuje stanowisko produkcyjne czy biurowe, w pierwszej kolejności musi poznać rygorystyczne zasady bezpieczeństwa i higieny, jakie obowiązują na terenie zakładu.

Przeczytaj również: Standardy bezpieczeństwa jakości w Valuepack

Kolejne etapy wdrażania do obowiązków przebiegają już w zależności od stanowiska, jednak każda nowa osoba w zakładzie może liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek z większym stażem pracy. Nad nowym pracownikiem czuwa jego przełożony, ale także osoby z zespołu, do których można zwrócić się z zapytaniem lub wątpliwościami. W razie potrzeby, wysyłamy takiego pracownika również na szkolenia wewnętrzne lub zewnętrzne, ale przede wszystkim staramy się jak najszybciej wdrożyć do pracy. Bardzo cenimy sobie inicjatywę u nowego pracownika. Jeśli coś jest niejasne – śmiało pytaj, ale nie bój się także szukać i proponować nowych rozwiązań.

Benefity dla pracowników

Nie zapominamy także o dodatkach, które z perspektywy pracownika, są niezwykle istotne. Wszyscy nasi pracownicy na umowie o pracę mogą liczyć na prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie grupowe. Osobom dojeżdżającym staramy się ułatwiać docieranie do zakładu poprzez dodatek za dojazdy, a także dostosowywanie harmonogramu pod autobusy czy wspólne przejazdy pracownicze.

Każdy pracownik może liczyć na szkolenie wdrażające do pracy, a następnie na szkolenia rozwijające jego umiejętności, jeśli wyrazi na to chęć i pokaże swoim zaangażowaniem, że jest w stanie wykorzystać wiedzę ze szkolenia w swojej codziennej pracy.

Nie brakuje w Valuepack także premii. Pracownicy produkcji mogą liczyć na dodatek za obecność w pracy, premię za jakość oraz premię za efekt.

Chcesz poznać nas lepiej? Wyślij swoje CV na adres hr@valuepack.nl i napisz, jakie stanowisko Cię interesuje lub jakie masz wykształcenie lub doświadczenie. Na pewno dokładnie się z nim zapoznamy i jeśli będzie zgodne z naszymi rekrutacyjnymi potrzebami, zaprosimy Cię na spotkanie w naszym zakładzie. Daj nam się poznać.

następne artykuły

Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

wiecej
Więcej
Oświadczenie ws. pracownicy zarażonej koronawirusem

Oświadczenie ws. pracownicy zarażonej koronawirusem

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl