wróć do listy

Jakość to nasz priorytet. Poznaj nową liderkę działu kontroli jakości.

Jakość to nasz priorytet. Poznaj nową liderkę działu kontroli jakości.

Przygoda Pauliny z Valuepack zaczęła się od kilkutygodniowej pracy wakacyjnej. Rok temu zaprosiliśmy ją do rozmowy o pracy jako Quality Specialist, dziś gratulujemy awansu i rozmawiamy o wyzwaniach na nowym stanowisku — liderki działu kontroli jakości.

Paulino, zaczynałaś przygodę z Valuepack od pracy wakacyjnej. Co skłoniło Cię do późniejszego zatrudnienia w Valuepack?

Valuepack jest znany w Szprotawie i okolicach. Kiedy ja przychodziłam tutaj do pracy sezonowej, to firma dobrze już funkcjonowała i cały czas rozwijała się dalej. Chciałam spróbować swoich sił, szczególnie że pakowane produkty dla branży spożywczej i medycznej wydały mi się atrakcyjne.

Spodobało mi się w Valuepack już podczas pierwszych wakacji. Fajni ludzie, sympatyczna atmosfera i dobre zarządzanie — byłam pod wrażeniem. Dodatkowo było widać, że Valuepack idzie dalej, rozwija się, a nie osiadł na laurach. W okresie wakacyjnym pracowałam tutaj trzy razy, aż zdecydowałam, że po studiach chciałabym wrócić na stałe.


Przeczytaj również: Co jest najważniejsze w pracy specjalisty ds. jakości? Rozmowa z Pauliną Klembą


Czy ta wakacyjna praca przydała się później w pracy w dziale jakości?

W wakacje pracowałam jako pracownik produkcji, ale w różnych działach i przy różnych maszynach. Przeszłam cały proces produkcyjny, co pozwoliło mi poznać zakład od wewnątrz.

Kiedy przyszłam do pracy po studiach, znowu zaczynałam od początku, ale tym razem szybko zauważył mnie dział jakości i zaproponował pracę kontrolera. Nie boję się wyzwań, więc chętnie spróbowałam. Poznałam produkcję od zupełnie innej strony, niż znałam ją dotychczas. Poznałam proces na tyle dobrze, że awansowałam na stanowisko specjalisty ds. jakości, którym byłam przez półtora roku.

Awansowałaś na stanowisko lidera działu kontroli jakości. Jakie nowe obowiązki będziesz musiała wypełniać?

Bardzo cieszę się z nowej szansy, która trochę wynika z poprzednich obowiązków. Pracując jako specjalista ds. jakości, zarządzałam działem jakości, współpracowałam z dyrektorką działu i wspólnie wszyscy rozwijaliśmy nasz dział jakości — wprowadziliśmy pewne udogodnienia, zmieniliśmy system pracy kontrolerów. Kiedy pani dyrektor działu odeszła z Valuepack przejęłam część jej obowiązków i stałam się bardziej samodzielna. Poradziłam sobie z tymi wyzwaniami i awansowałam na liderkę działu.

Będę bezpośrednio zarządzać pracownikami działu. Nade mną czuwa dyrektor ds. jakości, który pracuje w Holandii. To dla mnie duża zmiana, jako liderka działu będę miała trochę więcej możliwości decyzyjnych i swobody w działaniu. To szansa dla mnie na udział w nowych projektach oraz na rozwój — zarówno siebie, jak i całego działu.


Przeczytaj również: Praca w Valuepack – doświadczenia pracowników


Za co cenisz pracę w Valuepack?

Za to, że Valuepack ceni swoich pracowników. Jeżeli ktoś jest zmotywowany, wykazuje się zaangażowaniem i chce działać dalej, to takie postawy są nagradzane — premią, możliwością dodatkowych szkoleń, kursów, czy awansem. Pracę w Valuepack cenię sobie też za świetnych współpracowników, którzy są doświadczeni w tym, co robią i mają ogromną wiedzę o procesach produkcyjnych i funkcjonowaniu firmy.

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl