wróć do listy

Jak pracuje dział utrzymania ruchu Valuepack?

Jak pracuje dział utrzymania ruchu Valuepack?

Od kilku lat intensywnie pracujemy nad zwiększeniem udziału maszyn w naszej produkcji, tak byśmy mogli obserwować lepsze efekty naszych działań. Każdą maszynę musimy zaprojektować lub dostosować do naszych dedykowanych potrzeb. Jak na co dzień wygląda nadzór nad naszymi maszynami i ich rozwój? Na nasze pytanie odpowiadają Agnieszka i Rafał.

Czym dokładnie zajmuje się dział Utrzymania Ruchu?

Agnieszka: Dbaniem o stan techniczny maszyn i urządzeń produkcyjnych, przeglądami, usuwaniem usterek, serwisowaniem. Naszym zadaniem jest utrzymanie maszyn w gotowości do pracy. Pilnujemy też tego, żeby nasze maszyny były sprawne – czuwamy nad regularnymi przeglądami i konserwacjami, wymianą zużytych części. Naszym obowiązkiem jest także pomoc przy ustawianiu maszyny do produkcji nowego produktu.

Rafał: Utrzymanie ruchu czuwa nad prawidłowym działaniem maszyn oraz urządzeń. Staramy się przewidywać awarie, które mogą wystąpić przeprowadzając przeglądy oraz konserwacje. Kontakt z ludźmi jest też ważnym aspektem naszego codziennego dnia. W razie potrzeby udzielamy wsparcia osobom obsługującym maszyny, a obserwacje i spostrzeżenia takich osób często pozwalają nam w krótkim czasie zlokalizować usterkę.

Przeczytaj również: Etapy rekrutacji w Valuepack – od ogłoszenia do zatrudnienia

Jak ułatwiacie sobie codzienną pracę? Korzystacie ze specjalnych narzędzi lub systemu do organizacji zadań?

Agnieszka: Mamy dobrze zaopatrzony warsztat. Posiadamy niezbędne narzędzia do usuwania usterek, czy przeprowadzania konserwacji. Jesteśmy w stałym kontakcie z producentami maszyn i zewnętrznymi serwisami.

Rafał: Prowadzimy rejestr awarii oraz spis części zamiennych – to usprawnia naprawy przy kolejnych podobnych awariach. Narzędzia, których zwykle używamy związane są z pneumatyką oraz elektryką.

Przez ostatnie lata przygotowywaliśmy się do zwiększenia automatyzacji do procesów produkcji. Na jakim etapie jesteśmy? Jak istotne są maszyny w pracy Valuepack?

Agnieszka: Nowe maszyny są na pewno wydajniejsze i efektywniejsze niż stare. Usprawniają znacznie naszą pracę. Na początku proces pakowania odbywał się w Valuepack ręcznie, stopniowo kupowaliśmy nowe maszyny. To spowodowało, że możemy zrealizować coraz więcej zamówień, z których większość obsługiwana jest maszynowo. Aby zwiększyć wydajność maszyn zastosowaliśmy taśmy transportowe, które upłynniają pracę.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie prace może wykonać maszyna. Praca ludzka jest niezastąpiona.

Rafał: Ilość maszyn w Valuepack systematycznie się zwiększa. Zdecydowanie ułatwiają nam pracę. W najbliższym czasie mamy w planach np. wdrożenie większej ilości metal detektorów.

Przeczytaj również: Jak wygląda praca pracownika produkcji w Valuepack?

Co należy do Waszych największych wyzwań w pracy?

Agnieszka: Największym wyzwaniem zawsze jest pojawienie się w naszym zakładzie nowej maszyny. Istotne jest zapoznanie się z nią, dostosowanie jej do potrzeb produkcyjnych. Ważne jest przystosowanie jej do jak najbardziej wydajnej pracy. Wyzwaniem też są awarie, które wcześniej się nie pojawiały.

Rafał: Dla mnie największym wyzwaniem jest zawsze zlokalizowanie awarii i bezpieczna naprawa maszyny.

Jak ważny jest rozwój i doszkalanie się w Waszej dziedzinie? Korzystacie z tych opcji?

Rafał: W dziedzinie maszyn postęp następuje bardzo szybko. Pojawiają się inne, nowsze projekty. Trzeba się tym interesować oraz udoskonalać to, co już mamy.

Agnieszka: Tak, korzystamy ze szkoleń organizowanych przez producentów maszyn, szukamy też możliwości zrobienia różnych kursów i szkoleń UDT.

Szukacie obecnie Mechanika do Utrzymania Ruchu. Jakie cechy i umiejętności przydadzą się na tym stanowisku?

Agnieszka: Cierpliwość, wyobrażenie przestrzenne, spokój, znajomość budowy maszyn. Umiejętność posługiwania się narzędziami.

Rafał: Na pewno ważna jest znajomość elektryki, automatyki, informatyki i mechaniki. Liczy się też zaangażowanie i chęć do pracy.

Praca w Valuepack – Stanowisko Technika Utrzymania Ruchu czeka!

Poszukujemy mechanika utrzymania ruchu, który będzie odpowiedzialny za nadzór, modernizację i utrzymanie dostępności naszych urządzeń, a także analizę i eliminowanie przyczyn awarii.
Co dokładnie będzie należało do obowiązków technika utrzymania ruchu?

  • Nadzór nad prawidłową pracą maszyn oraz instalacji, diagnoza i bieżące usuwanie usterek, prowadzenie konserwacji.
  • Zgłaszanie zapotrzebowania na części zamienne i materiały.
  • Współpraca z magazynem oraz serwisami zewnętrznymi.
  • Uczestnictwo w projektach mających na celu modernizacje maszyn.
  • Uczestnictwo w rozruchu nowych maszyn.

Aplikuj →

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl