wróć do listy

Jak funkcjonuje magazyn Valuepack?

Jak funkcjonuje magazyn Valuepack?

Przy okazji rekrutacji na stanowisko magazyniera przepytaliśmy Szymona Zycha, lidera łańcucha dostaw, o funkcjonowanie magazynu. Czym zajmują się nasi koledzy i jak pracują na co dzień?

Jak funkcjonuje magazyn Valuepack?

Podstawowym zagadnieniem jest system zmianowy, w jakim pracujemy. Magazyn, tak jak produkcja, pracuje od poniedziałku do piątku w systemie trzyzmianowym — zmiana poranna, popołudniowa i nocna. Zdarza się także praca w soboty, ale jest ona rzadkością i dotyczy z reguły ochotników.

Obowiązkiem magazyniera jest gównie operowanie sprzętem ciężkim — wózki widłowe, paletowe, czy wysokiego składowania. Mile widziane są osoby, które posiadają uprawnienia na tego typu sprzęt. Brak uprawnień nie jest jednak przeszkodą. Jeśli ktoś chce zatrzymać się w Valuepack na dłużej i związać się z firmą, chętnie wyślemy taką osobę na szkolenia i pomożemy w zdobyciu licencji.

Jak wygląda taki typowy dzień magazyniera?

Najczęściej jest on związany z rozładunkiem i załadunkiem samochodów przy użyciu wózków jezdnych. Oczywiście przewożenie załadunków przy pomocy wózków paletowych i umieszczanie ich na regałach przy użyciu wózków wysokiego składowania. Osoby niedoświadczone nie muszą się martwić o swoje obowiązki. Dopóki w pełni ich nie opanują, mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów.

W kontekście całego procesu produkcyjnego — jak istotny jest magazyn?

Magazyn, chociaż może się wydawać mało atrakcyjny, jest bardzo ciekawym miejscem w całej tej maszynie produkcyjnej. To właśnie tutaj zaczyna i kończy się cały proces produkcyjny. Bez naszej pracy funkcjonowanie produkcji nie byłoby możliwe — ktoś musi odebrać produkty, zadbać o to, by trafiły na hale produkcyjne, a później odebrać zapakowane wyroby gotowe i załadować je do samochodu. W przypadku, w którym przestaje funkcjonować magazyn, przestaje funkcjonować przedsiębiorstwo.

Co wyróżnia pracę w Valuepack?

Mamy zdecydowanie fajną i zgraną ekipę. Znamy się długo, dobrze nam się razem pracuje. Na pewno wyróżnia nas to, że lubimy inwestować w pracowników — oferujemy wiele szkoleń i szukamy osób, które chcą się rozwijać. Niezależnie od tego, czy to będzie dojrzały pracownik, który chce zmienić swoją ścieżkę kariery, czy młoda osoba na starcie swojej drogi zawodowej — może liczyć na miejsce w Valuepack i nasze wsparcie.

Praca w magazynie to też bardzo dynamiczne środowisko. Świetnie odnajdą się tu osoby, które nie wysiedzą za biurkiem i szukają nawet najmniejszej aktywności.

Chcesz pracować z nami? Sprawdź ofertę na magazyniera → 

następne artykuły

Rekrutacja w Valuepack oczami nowego pracownika. Czy jest się czego bać?

Rekrutacja w Valuepack oczami nowego pracownika. Czy jest się czego bać?

wiecej
Więcej
Strefa socjalna Valuepack. Z jakich udogodnień korzystają pracownicy?

Strefa socjalna Valuepack. Z jakich udogodnień korzystają pracownicy?

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl