wróć do listy

Honorowi krwiodawcy w Valuepack

Honorowi krwiodawcy w Valuepack

14 czerwca to Światowy Dzień Krwiodawstwa – ważna data w kalendarzu, która przypomina o tym, że warto pomagać potrzebującym nie tylko finansowo. Z dumą przedstawiamy naszych pracowników, którzy do akcji krwiodawstwa dołączyli dawno temu i dzisiaj mogą się poszczycić tytułem Honorowych Dawców Krwi.

Nasza Wspaniała Czwórka

Poznajcie Damiana, Ewelinę, i Natalię (na zdjęciu od lewej) oraz Beatę, która nie załapała się na grupowe zdjęcie, ale z równym zaangażowaniem bierze udział w akcji i ma na swoim koncie już 5 litrów oddanej krwi. Damian po raz pierwszy zdecydował się na udział w akcji cztery lata temu. Do tej pory oddał do szpitala aż 6,75 litrów i otrzymał tytuł honorowego krwiodawcy III stopnia. Ewelina oddaje krew już od 2010 r. i z 12 litrami na koncie szczyci się tytułem krwiodawcy II stopnia. Przygoda z oddawaniem krwi u Natalii rozpoczęła się 6 lat temu – zaraz po ukończeniu 18. roku życia. Dzisiaj ma na swoim koncie aż 5,4 oddanych litrów.

Warto ratować życie!

Nikogo pewnie nie zdziwi, że na pytanie czy warto oddawać krew, wszyscy zgodnie odpowiedzieli TAK.

Uważam, że powinniśmy sobie pomagać, w każdy możliwy sposób. Jednym z nich jest właśnie oddawanie krwi, która ratuje życie. W tym wypadku człowiek jest jedyną deską ratunku dla poszkodowanej lub chorej osoby. Życie jest piękne, pełne barw, niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia i mogą widzieć to przez ten sam pryzmat, co ja. Oddaję krew właśnie po to, aby do życia tych osób i ich bliskich dodać nieco koloru. Jeżeli nasza krew uratuje choć jedno życie, będzie to warte każdej oddanej kropli krwi. – Mówi Natalia Zaciek.

Zgadza się z nią Ewelina Nowak, która zaczęła nietypowo, bo jej przygoda z oddawaniem krwi podyktowana była chęcią zrobienia sobie wolnego od szkoły 😉 Z czasem zrozumiała jak ważne jest to, co robi.

Każdy zdrowy człowiek powinien oddawać krew, bo nigdy nie wiadomo, kiedy to my możemy być w potrzebie. Dla nas to tylko chwila, która nic nie kosztuje. – Namawia Ewelina.

Oddaj krew – uratuj życie

Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy tak chętnie dzielą się życiem z potrzebującymi. Z ogromną przyjemnością udzielamy im dnia wolnego od pracy – przysługującego osobom, oddającym krew. Ale nasz wpis ma nie tylko pokazać Wam tych wspaniałych ludzi. Mamy nadzieję, że wraz z naszymi Honorowymi Dawcami zachęcimy Was do przekazania krwi pacjentom, którzy potrzebują jej, by przeżyć.

Listę oddziałów terenowych RCKIK znajdziecie tutaj. Na stronie jest także barometr krwi, który pokazuje, jakie grupy są w tej chwili najbardziej potrzebne. Zachęcamy do udziału w akcji – nie tylko z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa!

następne artykuły

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl