wróć do listy

Ewa Wapińska o kulisach swojego awansu na specjalistę ds. kontroli jakości.

Ewa Wapińska o kulisach swojego awansu na specjalistę ds. kontroli jakości.

Jak wygląda praca w Valuepack? Kulisy swojego awansu zdradza Ewa Wapińska, która niedawno zajęła stanowisko specjalisty ds. kontroli jakości.

Skąd pomysł na pracę w Valuepack?

Wychowałam się w małej wiosce koło Szprotawy, więc firma Valuepack nie była mi obca. Parę lat mieszkałam koło Polkowic, gdy wróciłam w rodzinne strony zaczęłam szukać pracy. Nie znalazłam żadnych ofert na moje poprzednie stanowisko, dlatego byłam otwarta na inne propozycje. Bardzo zależało mi na szybkim podjęciu pracy, jednak ze względu na to, że mam małą córeczkę, system trzy zmianowy nie wchodził w grę. Wtedy zaproponowano mi w Valuepack stanowisko asystenta do spraw kontroli jakości, który pracuje na jedną zmianę. Nigdy nie pracowałam na podobnym stanowisku, ale lubię wyzwania, więc szybko się zgodziłam.

Na czym polegała Twoja pierwsza praca?

Jako asystent do spraw kontroli jakości pracowałam rok. Byłam raczej takim wsparciem — osobą odpowiedzialną za nadzorowanie procesów jakościowych tak, by były zgodne z instrukcjami. Starałam się doradzać kontrolerom w razie pojawiających się wątpliwości. Czuwałam nad tym, aby w zakładzie przestrzegane były wszystkie przyjęte normy oraz zasady.
Głównie moim zadaniem było wspieranie pozostałych członków zespołu w ich zadaniach.

Awansowałaś na nowe stanowisko. Opowiesz o nim coś więcej?

Od paru miesięcy pełnię funkcję specjalisty do spraw kontroli jakości. Sprawuję nadzór nad pracą kontrolerów. Nasz zespół cały czas się powiększa, rozwijamy się i szukamy nowych osób. Najważniejsze w mojej pracy jest umiejętne podejmowanie decyzji. Nasze decyzje muszą być rozsądne oraz przemyślane. Bardzo często to właśnie od nas zależy dalsze działanie produkcji. Istotną cechą na tym stanowisku jest bycie perfekcjonistą oraz spostrzegawczość. Aby nasze produkty były pakowane na 100% musimy być zawsze czujni.

Awans to coś, czego się spodziewałaś? Cieszy Cię to?

Bardzo się cieszę z awansu oraz z szansy, jaka mi dano. Moje nowe obowiązki w dużej mierze są powiązane z poprzednim stanowiskiem. Zajmuję się zarządzaniem działu jakości, wspólnie dążymy do dalszego rozwoju oraz poszerzania naszej wiedzy i nabytych umiejętności. To dla mnie duża szansa na rozwój. Moja praca jest bardzo dynamiczna — każdego dnia czekają mnie nowe wyzwania, z którymi bardzo chętnie się mierzę. Nowe wyzwania to nowe doświadczenia.

następne artykuły

Proces produkcyjny Valuepack w nowych rękach. Poznaj Mariusza Zdanowicza, kierownika produkcji.

Proces produkcyjny Valuepack w nowych rękach. Poznaj Mariusza Zdanowicza, kierownika produkcji.

wiecej
Więcej
Pasje pracowników: Klimatyczne fotografie Patrycji

Pasje pracowników: Klimatyczne fotografie Patrycji

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl