wróć do listy

Elektromobilność w Valuepack

Elektromobilność w Valuepack

W tym roku postanowiliśmy mocniej skupić się na ekologii i dbaniu o planetę. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój elektromobilności i inwestycję w elektryczną flotę Valuepack. Jakie zmiany wprowadziliśmy do firmy?

Czym jest elektromobilność?

Elektromobilność to termin, który odnosi się do wykorzystania pojazdów z napędem elektrycznym w codziennym użyciu. Chociaż pierwsza myśl zwykle dotyczy samochodów elektrycznych, e-mobilność to także inne pojazdy (hulajnogi, rowery, motocykle) oraz cała infrastruktura potrzebna do ich użytkowania. Rosnąca świadomość ekologiczna przyspiesza zmianę naszych przyzwyczajeń i pomaga w podejmowaniu odważnych decyzji. W maju 2021 roku w Polsce zarejestrowanych było ponad 25 tysięcy elektrycznych samochodów osobowych, a ich liczba cały czas rośnie. Cieszymy się, że Valuepack przyczynia się do wzrostu tych statystyk.

Szukamy inspiracji

IAA Transportation 2022 to targi samochodów użytkowych, które odbywają się od 1897 roku. Event odbywa się co dwa lata, a udział w nim bierze prawie 10 tysięcy wystawców z całego świata. Producenci prezentują swoje odpowiedzi na współczesne trendy z zakresu przewozów towarowych oraz logistyki. W Valuepack od dłuższego czasu śledzimy rynek samochodów ciężarowych oraz ciągłe prace nad zastąpieniem tradycyjnych pojazdów tymi elektrycznymi. Właśnie dlatego na targach nie mogło zabraknąć naszego zespołu — Theo Snoek i Przemysław Karolewicz odkrywali najnowsze możliwości transportu elektrycznego.

Małymi krokami

W lutym na terenie naszego zakładu w Wiechlicach stanęła pierwsza stacja do ładowania aut o napędzie elektrycznym. To element konieczny na drodze do elekromobilności i wynik innych działań — zakupu pierwszego elektrycznego auta. Zależało nam na tym, by nasze częste podróże między Polską a Holandią były bardziej ekologiczne i wytwarzały jak najmniejszy ślad węglowy.

W ostatnim czasie udało nam się kupić kolejny niskoemisyjny samochód. Czekamy, aż do naszej firmy dotrze KIA e-Niro – praktyczny samochód, który pozwala pokonać dystans aż do 455 kilometrów na jednym ładowaniu.

następne artykuły

Praca w clean roomach Valuepack. Czego się spodziewać?

Praca w clean roomach Valuepack. Czego się spodziewać?

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl