wróć do listy

Ekspansja i rozwój na rynku międzynarodowym

Ekspansja i rozwój na rynku międzynarodowym

Pod koniec 2018 r. nawiązaliśmy współpracę z firmą Mondialab Limited (część AES Venture Limited) z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej celem jest zapewnienie sprawnej produkcji elementów umożliwiających przeprowadzanie innowacyjnych testów na rozpoznanie między innymi COVID-19.

MONDIALAB PRO – innowacyjny system monitorowania pandemii

Firma Mondialab posiada urządzenie 360 st., które wykrywa różnego rodzaju wirusy, choroby i schorzenia w ciągu kilku minut – MONDIALAB PRO. Urządzenie to jest połączeniem sprawdzonej, kilkudziesięcioletniej technologii znanej jako test immunologiczny z przepływem bocznym (LFIA), która jest stosowana na przykład w badaniach krwi przy ciąży lub cukrzycy – oraz cyfrowego czytnika, który podłączony jest do zaplecza Control & Command, znanego jako Datalab.

System ten służy do monitorowania pandemii i innych chorób, umożliwiając organom ds. zdrowia, rządom i innym wybranym użytkownikom przeglądanie i śledzenie wyników w ciągu 10 minut od przeprowadzenia testu.

Mondialab posiada wiele rodzajów pasków testowych LFIA, od testów na obecność Eboli i HIV oraz setek innych chorób, po testy na obecność narkotyków.

Test na koronawirusa

Ze względu na obecną sytuację związaną ze światową epidemią COVID-19, Mondialab wprowadza nowe testy. Skupia się przede wszystkim na testach weryfikujących czy osoba została zarażona wirusem COVID-19 czy też innym, który może powodować podobne objawy. Testy mają także pomóc w określeniu stanu zaawansowania danej choroby.

Valuepack dla Mondialab

Jaka jest rola Valuepack w tym projekcie? Mamy pomóc w pozyskiwaniu materiałów, montażu i pakowaniu kPlex do specjalnych woreczków chroniących przed wilgocią. Paski testowe LFIA są bowiem wkładane do rdzenia kPlex, który jest spersonalizowanym akcesorium do testowania przy pomocy czytnika MONDIALAB PRO.

To jednak nie wszystko. Po kilku spotkaniach zarówno w Polsce jak i Szwajcarii podpisaliśmy z Mondialab porozumienie o współpracy, które obejmuje także opracowanie półautomatycznego i zrobotyzowanego sprzętu do montażu, pakowania oraz drukowania laserowego.

Cały proces musi być przeprowadzany w ściśle monitorowanym środowisku o niskiej wilgotności. Wraz z Mondialab zainwestowaliśmy więc w specjalistyczny sprzęt utrzymujący niską wilgotność, który został zamontowany we wrześniu 2019 r. w naszym nowym zakładzie w Wiechlicach.

Obecnie ściśle współpracujemy nad specyfikacjami komponentów i materiałów opakowaniowych, projektowaniem sprzętów oraz optymalizacją procesów produkcyjnych.

następne artykuły

Obsługa klienta w Valuepack – rozmowa z Izą i Gosią

Obsługa klienta w Valuepack – rozmowa z Izą i Gosią

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl