wróć do listy

Dział logistyki się rozrasta! Poznaj Adę Kasprzak, specjalistkę ds. transportu w Valuepack.

Dział logistyki się rozrasta! Poznaj Adę Kasprzak, specjalistkę ds. transportu w Valuepack.

Tego stanowiska w Valuepack do tej pory nie było. Postanowiliśmy powiększyć nasz dział logistyki o stanowisko specjalisty ds. transportu. Do naszego zespołu dołączyła Ada Kasprzak, którą zapytaliśmy o nowe wyzwanie zawodowe.

Ada, opowiedz krótko o tym, jak znalazłaś się w Valuepack.

Pracuję w Valuepack od sierpnia 2022. Ofertę pracy znalazłam na jednym z portali w Internecie i postanowiłam aplikować. Proces rekrutacji był bardzo sprawny. Po krótkim czasie dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną z przełożonym i przedstawicielem HR. Na drugim spotkaniu zostałam oprowadzona po Valuepack i poznałam dyrektora zarządzającego, Natalię Zaciek. Trochę wiedziałam już o firmie, bo mieszkam w okolicy.

Czym zajmujesz się na stanowisku specjalisty ds. transportu?

Moje obowiązki są dosyć szerokie. Zajmuję się logistyką związaną z naszymi stałymi naczepami. Planuję ich trasy; każda z nich pokonuje drogę Polska-Holandia dwa razy w tygodniu. Dbam o to, by te trasy były dla nas optymalne pod względem przejechanych kilometrów i poniesionych kosztów. Do moich zadań należy także awizacja rozładunków i załadunków. Dotyczy to zarówno strony medycznej, jak i spożywczej. Dodatkowo zajmuję się pozostałymi transportami zleconymi dla podwykonawców.

Na ten moment moim najważniejszym kontaktem jest mój przełożony, Szymon Zych. Oprócz tego współpracuję oczywiście z pracownikami magazynu oraz działem planowania produkcji.

Co jest największym wyzwaniem w Twojej pracy?

Dopięcie wszystkiego tak, by proces logistyczny przebiegał jak najsprawniej. A czynników decydujących o sukcesie jest naprawdę wiele. Każda ze stron biorących udział w całym tym procesie musi być zadowolona. Naszemu magazynowi zależy na sprawnym i uporządkowanym załadunku oraz rozładunku, moim przełożonym na dobrze rozłożonych kosztach, a przewoźnikom na partnerskiej współpracy zgodnej z ich oczekiwaniami. Ta praca jest bardzo dynamiczna, ale świetnie się w niej odnajduję.

Zaskoczyło Cię coś w Valuepack?

Przede wszystkim chyba to, że nie jest to firma produkcyjna, a zajmująca się pakowaniem gotowych już wyrobów. Jeśli chodzi o takie stricte logistyczne tematy, to raczej nie było zaskoczeń. Chociaż muszę przyznać, że nowością dla mnie jest system podwójnych podłóg zapewniający zwiększenie powierzchni załadunkowej. Z tym jeszcze nie pracowałam, ale myślę, że nauczenie się wszystkiego nie będzie dużym wyzwaniem.

Jak podsumujesz swoją pracę po pierwszych trzech miesiącach?

Przede wszystkim jestem zadowolona ze swojej decyzji i aplikowania do Valuepack. Cenię sobie dużą swobodę w działaniu, którą dają mi moi przełożeni. Mam pole do popisu, jestem decyzyjna i to wiele dla mnie znaczy.

następne artykuły

W październiku 2023 roku do naszego zespołu dołączył nowy Kierownik Produkcji Paweł Wiącek.

W październiku 2023 roku do naszego zespołu dołączył nowy Kierownik Produkcji Paweł Wiącek.

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl