wróć do listy

Czym zajmujemy się w Valuepack?

Czym zajmujemy się w Valuepack?

Pakowanie produktów spożywczych oraz wyrobów medycznych i farmaceutycznych nie ma przed nami żadnych tajemnic. Od ponad 20 lat udzielamy profesjonalnego wsparcia wszystkim koncernom, które z różnych powodów wolą przekazać to zadanie godnym zaufania wykonawcom. Na czym właściwie polega nasza praca? Przeczytaj, czym zajmujemy się w Valuepack i jak dbamy o nasze standardy jakości.

Valuepack – jakość, która nie budzi wątpliwości

Niegdyś działaliśmy wyłącznie na terenie Holandii, w miejscowości Nijmegen. Zapotrzebowanie na spersonalizowane, wysokiej jakości opakowania okazało się jednak tak duże, że w 2006 roku postanowiliśmy otworzyć kolejny zakład w Szprotawie. Krok ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj zatrudniamy w nim ponad 300 osób! To właśnie dzięki ich wysiłkom i doświadczeniu możemy utrzymać pozycję lidera w zakresie usług pakowania. Najlepszym potwierdzeniem naszych standardów jakości są systematyczne, oficjalne certyfikacje. Przechodzimy też szereg audytów od strony naszych klientów. Podczas wszystkich takich wizyt mogą oni zyskać pewność, że przestrzegamy surowych norm i wytycznych w odniesieniu do każdego produktu. Jak pracujemy na co dzień? Czym zajmujemy się w Valuepack?

Pakowanie produktów spożywczych

W naszym zakładzie koncentrujemy się nie tylko na pakowaniu wyrobów medycznych i farmaceutycznych, ale też produktów spożywczych. Chociaż wszystkie te kategorie bardzo się różnią, podstawowe wymogi sanitarne pozostają niezmienne. Doskonale widać to na przykładzie usług, które oferujemy naszym głównym partnerom, czyli producentom słodyczy. Podstawowym celem, który nam wówczas przyświeca, jest utrzymanie bezpieczeństwa i higieny na najwyższym poziomie. Jak o to dbamy?

Rozpoczynając pracę, która wymaga regularnego kontaktu z żywnością, konieczne jest wyrobienie sobie odpowiednich nawyków. Właśnie dlatego szczególną uwagę przykładamy do odpowiedniego wdrożenia i przeszkolenia wszystkich nowych członków zespołu. Każdy pracownik otrzymuje niezbędne materiały i informacje dotyczące procedur, które obowiązują w Valuepack. Dowiaduje się też wszystkiego, co trzeba wiedzieć o stosowaniu odpowiednich zasad BHP i przestrzeganiu wymogów normy FSSC 22 000.

Efektywne i bezpieczne pakowanie produktów spożywczych nie byłoby oczywiście możliwe, gdyby nie specjalnie zaprojektowana przestrzeń. Nasz zakład w Szprotawie podzielony jest na dwie podstawowe strefy. Pierwsza z nich, zwana też brudną, rozciąga się na wszystkie obszary dostępne jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do pracy. Bardzo ważnym miejscem okazuje się wówczas szatnia. Właśnie tutaj pracownicy mogą zostawić swoje rzeczy prywatne, zdjąć biżuterię, buty i odzież wierzchnią. Niezbędnym krokiem pozostaje też zmycie makijażu lub lakieru do paznokci. Następnie należy udać się do strefy czystej, w której zakładany jest czepek ochronny, obuwie zmienne oraz fartuch roboczy. Każdy dba także o dezynfekcję rąk oraz dezynfekcję stanowiska przed przystąpieniem do swoich obowiązków.

Przeczytaj również: Jakość to nasz priorytet. Poznaj nową liderkę działu kontroli jakości

Pakowanie wyrobów medycznych

Czym zajmujemy się w Valuepack? Wśród naszych najważniejszych usług znajduje się również pakowanie wyrobów medycznych. Zadanie to realizujemy w obu oddziałach naszej firmy. Ponieważ wszystkie produkty trafiają do szpitali, aptek i placówek zdrowotnych, musieliśmy zatroszczyć się o jeszcze bardziej sterylne warunki. Rozwiązaniem okazała się praca w tak zwanych clean roomach, czyli pokojach czystych. Obowiązują w nich jeszcze bardziej rygorystyczne zasady związane z zachowaniem czystości, które przedstawiamy pracownikom podczas specjalnego szkolenia. Oczywiście każdy z nich musi też nosić kompletną odzież ochronną i dbać o regularną dezynfekcję.

Każde zlecenie staramy się wykonać w taki sposób, by po zapakowaniu konkretnego produktu można go było wygodnie otwierać i przechowywać. Kierujemy się zarówno oczekiwaniami naszych klientów, jak też obowiązującymi przepisami. Jak przebiega nasza praca? Na początkowym etapie upewniamy się, że wszystkie części są w odpowiednim stanie. Zaobserwowane nieprawidłowości zgłaszamy oczywiście naszym partnerom. Następnie możemy przejść do pakowania, a także projektowania i drukowania oznaczeń oraz etykietowania. Nieustannie inwestujemy w nowoczesne rozwiązania i systemy, które pozwalają osiągnąć idealne efekty w możliwie najkrótszym czasie. Ogromną pomocą okazał się w tym zakresie między innymi System zarządzania etykietami Valuepack.

Przeczytaj również: Optymalizacja produkcji w Valuepack. Z jakich rozwiązań korzystamy?

Pakowanie wyrobów farmaceutycznych

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2019 roku, kiedy otrzymaliśmy oficjalny certyfikat GMP. Licencja ta stanowi najlepsze potwierdzenie, że praktyki produkcyjne i warunki panujące w naszej siedzibie w Holandii umożliwiają bezpieczne, sterylne pakowanie wyrobów farmaceutycznych. Zdobycie odpowiednich uprawnień było oczywiście zwieńczeniem długich, intensywnych przygotowań. Niezbędnym krokiem w tym przypadku okazała się specjalistyczna kontrola z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Na szczęście przedsięwzięcie okazało się sukcesem, a dzisiaj możemy zapewnić naszym klientom jeszcze lepszą jakość procesów i kompleksowe, wszechstronne usługi w zakresie pakowania.

następne artykuły

Optymalizacja produkcji w Valuepack. Z jakich rozwiązań korzystamy?

Optymalizacja produkcji w Valuepack. Z jakich rozwiązań korzystamy?

wiecej
Więcej
Nowa inwestycja Valuepack – hostel dla pracowników

Nowa inwestycja Valuepack – hostel dla pracowników

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl