wróć do listy

Co jest najważniejsze w pracy specjalisty ds. jakości? Rozmowa z Pauliną Klembą

Co jest najważniejsze w pracy specjalisty ds. jakości? Rozmowa z Pauliną Klembą

Paulina, czym zajmujesz się w Valuepack?

Nazywam się Paulina Klemba, jestem specjalistką ds. jakości. W Valuepack zajmuję się nadzorowaniem procesów jakościowych, tak by przebiegały zgodnie z instrukcją. Ta kontrola jakości odbywa się zarówno w części zakładu, w której pakujemy produkty spożywcze, jak i w części medycznej. Sprawdzamy, czy wszystkie instrukcje i procedury są aktualne oraz czy wszystko zgadza się z normami ISO.

Sprawuję też nadzór nad kontrolerami jakości. Pomagam im w pracy i doradzam, kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości.

Jak duży zespół tworzycie?

Kontrolerów jakości jest w Valuepack sześciu, jest także dwóch specjalistów ds. jakości – ja i mój kolega Marek Kulczyc. Oprócz tego współpracuje z nami Natalia Dubiel, inżynier ds. zarządzania systemami. Nad wszystkim czuwa Edyta Łesiuk, nasza dyrektorka ds. jakości.

Jesteśmy raczej małym zespołem, ale cały czas się rozwijamy i szukamy nowych osób, które pomogą nam w nadzorowaniu jakości w Valuepack.

Przeczytaj również: Dlaczego warto pracować w Valuepack?

Co jest najważniejsze w pracy Twojego zespołu? Jakie cechy powinna mieć osoba, która chciałaby do niego dołączyć?

Na pierwszym miejscu na pewno postawiłabym umiejętność podejmowania decyzji. Zdarza się, że to właśnie od naszych działań zależy cała produkcja – musimy wiedzieć, kiedy konieczne jest zatrzymanie całego procesu, by naprawić błędy, które mogą wpłynąć na naszą jakość.

Trzeba też być osobą dobrze poinformowaną i wiedzieć, co dzieje się w zakładzie. Jeśli brakuje nam jakiejś informacji, musimy dopytać odpowiednie osoby i poznać ich punkt widzenia. Osoba, która chciałaby dołączyć do naszego działu jakości musi być kontaktowa i nie może bać się pracy zespołowej.

Perfekcjonizm to cecha, która zdecydowanie przydaje się w naszej pracy. To pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu naszych produktów. Dzięki temu wykonujemy swoją pracę w 100%, a produkt trafiający do klienta jest dobry jakościowo.

Co sprawia Ci najwięcej satysfakcji w pracy w Valuepack?

Najbardziej cieszę się z tego, że mogę się tu rozwijać. Mam dostęp do różnych szkoleń, a zdobytą wiedzę przekazuję dalej organizując kursy wewnętrzne dla naszych pracowników. Satysfakcję daje mi także to, że mogę tworzyć razem z innymi produkt najlepszej jakości.

To, co jest dla mnie niesamowicie istotne, to fakt, że mogę pracować z ciekawymi osobami i poznawać nowych ludzi.

Współpracujecie mocno z Holandią, czy jesteście raczej niezależni od oddziału z Nijmegen?

Valuepack to holendersko-polska firma, ta współpraca jest naprawdę zacieśniona – w zasadzie czujemy się, jakbyśmy pracowali w pomieszczeniu obok :). Jeżeli potrzebujemy porady, zawsze możemy liczyć na pomoc – sami też wspieramy ich działania. Wymieniamy się dokumentami, a oddział holenderski przechowuje niektóre nasze produkty.

Mocno współpracujemy także przy temacie clean roomów, które w Holandii już istniały, a które my uruchamiamy dopiero teraz. Nasi koledzy dzielą się z nami swoją wiedzą, tłumaczą procesy, które są dla nas nowe i zawsze służą pomocą. Razem pracujemy na sukces Valuepack.

Jak pracuje się w firmie, w której większość pracowników to kobiety?

To trudne pytanie! Z kobietami pracuje się dobrze, nadajemy na tych samych falach. Pracujemy w jednej firmie, więc mamy podobny tok myślenia – to zdecydowana zaleta i ułatwienie dla naszego rozwoju. Kobiety są perfekcjonistkami, widać to świetnie podczas malowania paznokci, kiedy mocno staramy się nie wyjechać poza płytkę 🙂 A perfekcjonizm, jak wspominałam, to istotna cecha u osób pracujących w Valuepack – musimy wyłapać każdą nieprawidłowość i zapewnić najwyższą jakość naszych produktów.

Przeczytaj również: Cykl #ValueHer – o czym chcemy mówić i dlaczego?

następne artykuły

Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

Valuepack nagrodzony w konkursie Lubuski Mister Budowy!

wiecej
Więcej
Obsługa klienta w Valuepack – rozmowa z Izą i Gosią

Obsługa klienta w Valuepack – rozmowa z Izą i Gosią

wiecej
Więcej

kontakt

skontaktuj się z nami

Kamila Śnita Valuepack Szprotawa

Holandia

Kamila Śnita
Managing Director

Valuepack B.V.
De Vlotkampweg 4
6545 AG Nijmegen

+31 24 642 43 68
hr@valuepack.nl

Katarzyna Ciukowska Valuepack Szprotawa

Polska

Katarzyna Ciukowska
Specjalista ds. personalnych

Valuepack Europe Sp. z o.o.
ul. Nowa 2a Wiechlice
67-300 Szprotawa

+48 68 376 12 10
hr@valuepack.nl